pondělí 30. ledna 2023

fotyga blinken pisar

Kdo osvobodil Osvětim?

Z neznámého důvodu se ruské noviny dobře čtou, ať je někdo považuje za propagandu nebo ne, ovšem tvrdit, že politické nebo ekonomické analýzy v Expertovi jsou propagandou, může jenom antivědec z panelu ČT. Fejetony v RIANovosti píší lidé, kteří prošli všemi možnými literárními instituty a protože Rusové chovají literaturu (a dobře napsaný fejeton) ve velké úctě, tito lidé mají velký esteem i v ordinérní populaci. Naší vznešeně rozvité západní společnosti to připadá primitivní. Velká znalkyně problematiky Miluše Zadražilová o jevu říkala: "je to jednoduché, dobře jim to píše". Pokud se rychle nezastaví dnešní tragický střet Evropy s Ruskem povede to k takovým koncům o kterých se nám nezdá ani v nejhorších snech. Nemusí dojít k atomové válce, ale totální ekonomický propad Evropy v některých periferních zemích může mít velmi podobný formát. Úzký západní pás Evropy si dík blízkosti Ameriky a jakémusi civilizačnímu náskoku oproti ostatním uchová svůj status, ale ostatní  čeká dlouhé skomírání a funkce rezervoáru levné pracovní síly pro prosperující západní pás a prostorového rezervoáru pro milionovou imigraci z jiných kontinentů. To bude historická odměna za naši účast ve válce a nenávist proti lidem, jejichž předkové nás zbavili nacistických koncentráků.

          Ruská citlivost resp. rozsah ruské duše jsou všeobecně známé, z literatury známe Dmitrije Karamazova a Aljošu, nebo Idiota atd. Ruští spisovatelští géniové popsali rozsah lidské duše, jehož interval západní literatura neznala, tito spisovatelé darovali lidstvu psychologické typy, kterých se Západ zmocnil a od těch dob se domnívá, že jsou univerzálními. Nejsou, i Idiot pokud existuje, pouze v Rusku. Něco málo se nedostávalo i úžasnému Gerardu Philipovi nebo Kurosavovi. Opravdová citlivost duše má paměť. V komentářích ordinérních čtenářů běžných ruských novin, tištěných nebo na webu, se stále znovu objevují citlivé záležitosti, které hroší kůží obrostlá evropskounijní jednotka dávno zapomněla. Před osmi lety nepozvali Poláci ruskou stranu k pietními aktu výročí osvobození Osvětimi, podle Poláků a pravděpodobně i většiny Čechů, osvobodil koncentrák 1. ukrajinský front a jak je z názvu patrné, šlo o Ukrajince. Protože jsme zhrubli a jsme zvyklí se vzájemně urážet, nechápeme rozsah urážky, kterou polská zloba způsobila ruské duši. Reich-Rainicky, který dělal sekretáře JudenRatu v pamětech napsal, že konečnou fázi likvidace varšavského ghetta vedl zločinec ze Salzburgu Hermann Hoffe a protože Němci bojovali na frontách, zabíjení na místě nebo odvoz do Treblinky prováděli Lotyši, Estonci, Ukrajinci a rakouské SS.
      Výše zmiňovaný Reich-Rainicky emigroval počátkem šedesátých let z Polska, jako důvod v pamětech uvádí hlubinnou polskou nenávist vůči Židům. Poláci vždy měli velmi ambivalentní postoj k své židovské populaci, nedá se předpokládat, že Andrzejevského Noc je fiktivní fantazií. Už jenom myšlenka o polské vině na protižidovských zločinech zakládá v dnešním Polsku na trestný čin, překvapující je polská odvaha dnes navrhovat totální likvidaci jiného národa. Bývalá ministryně a poslankyně Evropského parlamentu Anna Fotyga v projevu v EP tvrdí, že Rusko musí přestat existovat, rozpad tohoto impéria prý pozvedne demokracii v Evropě a střední Asii. Západ musí s Ruskem navždy skoncovat, Rusko je třeba rozbít na řadu malých států, Rusko je prý hrozbou pro svět už řadu staletí, Západ musí vzít pod kontrolu ruské přírodní zdroje, nic takového jako ruský plyn neexistuje, musíme riskovat a jít do toho. Inspirativní myšlenky polské fašistky, doufejme, že EU to schválí, ještě, kdo to vybojuje.
         Jeden z mála přeživších německý tábor smrti, tenkrát patnáctiletý Samuel Pisar po letech řekl: "Pro mě za druhé světové války bylo Rusko spasitelem... zachránila mě Stalingradská bitva, která byla rozhodujícím momentem války." Samuel Pisar byl nevlastním otcem státního tajemníka Antony Blinkena, který je konstruktérem války NATO s Ruskem. Západní prokurátoři a falzifikátoři historie vyvinuli bídný psaní, který nazývají objektivní, např. v Politico informaci o Pisarovi nejdřív uvedou řadou antiruských nesmyslů: "Přežil sovětskou (ruskou?) i německou okupaci Polska?! S delegací amerického židovského kongresu navštívil Moskvu, zařídil propuštění 5 židovských mužů obviněných z rušení svátku Simchat Torah..." Univerzitními tituly ověnčený Pisar, napsal i text k Bernsteinově symfonii Kaddish, byl navržen na Nobelovu cenu  míru. Prosazoval sbližování USA s Čínou a SSSR,  tvrdil, že vzájemné ústupky a obchod zredukují nebezpečí války. V roce 1970 vydal Coexistence & Commerce a další knihy, které inspirovaly Kennedyho a Nixona. Pisara při transportu vězňů z Osvětimi do Dachau osvobodila americká armáda, v Politico citují Blinkenova spolupracovníka z Obamovy administrativy Philipa Gordona: "Osvobození svého otce přikládá Blinken americké armádě, utvrdilo ho to ve víře, že americká moc musí důrazně provádět důležité a morální věci po celém světě." Tato věta přesně Blinkena charakterizuje, i vizuálně jde o fanatika přesvědčeného o své velmi omezené pravdě, přitom úplně neguje principy svého nevlastního otce, kterému se tak obdivuje.

Žádné komentáře: