úterý 30. srpna 2022

planeta opic

Planeta opic

Po výbuchu Černobylu se západní svět půl roku nezabýval ničím jiným než působením radioaktivních mračen na jejich ráj, Západ se chvěl hrůzou z představy, že pomfrity mohou zářit, dnes v Záporoží "kdosi" ostřeluje atomovou elektrárnu a hlavní starostí Evropana v podání zglajchšaltovaných médií, spočívá v tom, aby Ukrajinci měli čím střílet a jak Rusům vysvětlit, že jsou povinni dodávat plyn a za odměnu dostanou od západních karatelů po hubě.

          Mainstreamovým médiím na evropskounijní planetě opic je jasné, kdo atomovku ostřeluje. Planetě opic se vysvětluje, že Rusové bombardují atomovku, kterou sami kontrolují, docela zábavný argument, proč Rusové nebombardují atomovky, které mají v rukách Ukrajinci? Správa Rusy obsazeného Záporoží připravuje evakuační plán až si sama hodí raketu na sklad radioaktivního odpadu. Výbor Dumy pro zvláštní záležitosti se permanentně trápí, co bude až dojde ke třesku, Šojgu na dané téma telefonicky hovořil s francouzským ministrem obrany, pravděpodobně proto, aby kamufloval ruské bombardování atomovky a zamýšlenou likvidaci ruského etnika, které tam převážně žije. Podle mluvčí Bílého domu měl Biden se Zelenským o atomovce telefonicky hovořit. Mluvčí prohlásila, že Rusko by mělo umožnit do elektrárny přístup odborníkům z Mezinárodní atomové agentury (IAEA), přitom právě o to Rusko dlouhou dobu usiluje a Západ proces dlouho sabotoval. V nejbližších dnech má konečně delegace agentury vedená ředitelem Grossim atomovku navštívit. Celou oblast monitorují satelity, špioni a bůhvíco dalšího, trajektorie bombardujících raket se dají snadno modelovat, pravdu o tom, kdo bombarduje, nelze retušovat, ovšem na evropskounijní planetě opic tato pravda patří do kategorie vyšších ideových pravd, asi jako pravda o nekonečném dobru společné měny, a v tomto případě redaktoři tisku nepotřebují konzultovat satelity, ale šéfredaktora, který jim to řekne, a pokud nebudou v lajně, přijdou o job. Způsob "objektivního" psaní o záporožské atomovce může vyvolat i představy o plánované euthanasii stárnoucí evropské populace. I když planeta opic ztratila kromě konzumního apetitu kreativitu, přesto si zaslouží přirozený proces umírání. Celá planeta opic je trochu vybledlá, v literatuře se dočítá Hesse, Mann, Bulgakov, ve filozofii se listuje Russel, Sartre, Heidegger, ve vědě se přepisuje Einstein, Planck, astronauti mohou vidět lunu z blízka už jen v Zemanově filmu, v biografu Fellini, Visconti, Bergmann a pak už nic. Něco přece vzniká, v lidovkách vstřícné interview se švédskými režiséry filmu o Viscontiho zneužívání mladého Tadziu, film vznikl po dlouholeté archívní práci autorů. Bizarní opičí planeta,  EU woke mládež skoncuje s Viscontim, ale 90% této EU mládeže by se rádo nechalo zneužít filmovým géniem, který by z nich udělal Tadzii.
       Úderem pod pás pro planetu opic je článek v Bloombergu odvolávající se na statistiky Capital Eonomics. Podle údajů Capital Economics, Rusko může na rok úplně zastavit export plynu do Evropy a jeho ekonomice nic nebude hrozit. Podle konzultanta Capital Economics Liama Peache, při současné cenové úrovni za energii, ruské příjmy za suroviny a energii z jiných trhů vykompenzují evropské trhy. Rozhodnutí o zastavení dodávek do Evropy je podle Peache pouze politickou záležitostí.

Žádné komentáře: