pondělí 18. dubna 2022

draghi macron valka

Válka reálné ekonomice.

Nikdo netouží po válce a zabíjení, ale proč kvůli této válce, kterou Češi nevyvolali a jichž se netýká, rozpoutat válku svobodnému názoru a vlastní ekonomice. Svoboda názoru se v Česku přestala pěstovat nebo je dokonce už trestnou, ovšem je otázkou, zdali zde vůbec někdy byla. Svoboda aplaudovat havlismu, eu-ismu, nato-ismu nesouvisí se svobodným názorem. Pro duševní zdraví člověka je přínosnější ignorovat české oficiální informační zdroje, pak ovšem člověk neví, co už je trestné a co se netoleruje, ale trestné ještě není. Dnes podobně  jako v čtyřicátém druhém nebo v padesátém druhém, není-li svoboda v jedné podstatné záležitosti, není svoboda nikde. Míra teroru už záleží na tom, jak máme blízko nebo daleko k mocenskému centru. Itálie je zemí politických střetů a gest, ale na rozdíl od Česka, je to země názorové svobody. "Preferujeme mír a teplé radiátory a kondicionér v provozu celé léto", řekl italský premiér Draghi a dál vysvětloval proč se musí nasadit protiruské sankce, které zdevastují italskou ekonomiku. Přefutrovaný bojovník za svobodu, ovšem čí svobodu, ptá se Giovanni Passali, žurnalista italských novin Il Sussidario nepovažovaných v žádném směru za proruské.

        Italská ekonomika, stejně jako jiných EU zemí, se ocitla v pásmu vysokého rizika, pro mnohé je to velký problém, ovšem ne pro vládnoucí kastu v těchto zemích, pro níž by to mělo být v první řadě problémem. Žurnalista píše, že nevěří, že Draghi (na rozdíl od Fialy) neví k čemu to povede, je mu zcela jasné, kam povede tato kriminální politika, která zdevastuje národní ekonomiku. Podle prezidenta italského svazu průmyslníků Bonomiho, polovina italských podniků bude muset omezit do nějaké míry činnost. Ekonomický růst by měl být polárkou na ekonomickém nebi, bohužel politická rozhodnutí jdou proti tomuto smyslu, říká Bonomi. Draghi se dostal k moci politickou manipulací za pomocí médií, zcela podobně Fiala manipulací volebního systému. Itálie zdaleka není tak závislá na ruských energetických dodávkách jako Česko. Prezident regionu Lazio snížil stupeň vytápění regionálních úřadů, starosta ligurského města Imperia  odůvodňuje nižší stupně vytápění ve školách: "Na Ukrajině probíhají masakry a nemůžeme se tvářit, že se nás to netýká, ve školách se dá počátkem dubna vydržet trochu chladu.
      Myšlenka, že se pomůže Ukrajině nošením svetru a aspirinem ve školních brašnách, je halucinační, svědomí těchto politiků to uspokojí, ale právě kvůli nim se dostane do křeče celá ekonomika. Giovanni Passali píše, že jedna věc by měla být všem jasná: jsme ve válce, ale nejde o válku Ruska se západem nebo Ruska proti NATO, jde o válku superbohatých proti lidu a klíčovou zbraní této války je dlouze připravovaná inflace, která začala bezedným doléváním enormního množství peněz centrálními bankami na finanční trhy. Nejdřív byla kamuflážní maskou pandemie, nyní ukrajinská  válka. Superbohatí ještě víc zbohatli pandemií a nyní protiruskými sankcemi a připravují ještě větší pandemii, kterou předvídá kouzelník Bill Gates. Draghi vyhlašuje válku kondicionérům a jeho vláda posílá zbraně Ukrajině, riskuje se válka s atomovou velmocí. Ve Francii druhé kolo prezidentských voleb, Macron viditelně v nesnázích, vydává hlas pro Marine le Penovou za hlas pro Vladimíra Putina. V Itálii se mluví o rozpuštění parlamentu v letních měsících a v říjnu volby, doufejme, že volič ve Francii i v Itálii to této kýčové politické kastě spočítá, na rozdíl od Česka má na výběr.  

Žádné komentáře: