Optimistická debilita
Západní politické mechanismy a politika vsugerovaly lidem, že kategorie, na nichž staví mají věčné trvání, protože jsou artefaktem morálně nadřazeného západního systému. Politická taktika a konkrétní politika mohou být omylné, ale fundament nadřazených kategorií tento výkyv napraví a vrátí do optimální polohy a demokratická volba odstraní i vadné kormidelníky. Tedy politika je občas vadná a mizerná z podstaty, pokud by to tak nebylo, šlo by o totalitní diktaturu. Pochybu o této konstrukci by mohl vyvolat fakt, že z občasných negativních výchylek se staly poslední desetiletí permanentní a téměř už nic jiného v Česku a zdálky viděno i ve Francii, Bulharsku atd., neznáme. Pochyby můžeme mít i o kategoriích, jimiž se tato politika ohání, kategorie jako svoboda, demokracie, svobodné podnikání atd. mají čím dál víc charakter lži kategorií, ale slepá víra v posvátný systém, na němž to všechno stojí, nás udržuje ve vysoké hladině optimismu o kvalitách systému, není jasné, zda-li je prvotní slepá optimistická víra a média ji jenom osvěžují nebo je to naopak a prvotní je mediální totalita. Západní člověk se nachází ve vysokém stupni infantilní optimistické debility. Když srovnáme podíl z průměrného německého platu za bagetu v Hofu na nádraží s podílem českého platu za bagetu v Chebu, vychází z toho velmi vysoký stupeň české optimistické debility, dokonce se za posledních deset let tento poměr posunul v český neprospěch.
V případě Evropy se zdá, že jde přímo o slepotu, USA zvrátily ve svůj prospěch i rovnováhu uvnitř atlantického spojenectví, které dostalo podobu koloniální závislosti Evropské unie na USA. Z amerických ekonomických a vojenských zájmů se stal nejvyšší imperativ atlantického spojenectví. O tom, že by mohlo jít o obranu demokracie a svobody nemůže být řeči. Americká finanční a vojenská centra diktují celému Západu své cíle, které nejsou evropskými zájmy. Evropské země s okleštěnou suverenitou, bez vitality, bez vůdců a bez perspektivy, bruselské centrum slepě sklání pod americký diktát. Z kdysi dynamického atlantického společenství dnes zbývá jen americký diktát a unifikované myšlení.
Válka na Ukrajině trvá dvacet měsíců, evropská civilizace dík politice svých elit ztratila Karabach, africký kontinent se politicky a ekonomicky vzdaluje od Evropy, ale obohacuje ji milionovou imigrací. Brutální výbuch násilí na Blízkém východě v posledních dnech, ale Evropan se domnívá, že se nic neděje. Útok Hamasu ukázal, že sebelepší zbraně nic neznamenají, americké letadlové lodě ve Středozemí jsou Hamasu tak akorát k smíchu. Před očima Evropana se odehrává něco, co nemá nic společného nejen s jeho národním zájmem, ale ani s širším evropským zájmem. Levnou a přirozenou evropskou surovinovou základnu, Rusko, deklarovala evropskounijní politika za civilizačního nepřítele. V čí prospěch? Kvůli jaké svobodě? Před dvěma lety po dvaceti letech žvanění o svobodě a demokracii Západ bez problémů obětoval obskurní středověké náboženské diktatuře několik desítek milionů Afghánců. Evropská unie znásilnila národní vůle členských zemí, jejichž politika měla směr a energii vést své země, dnes Unie působí dojmem Bludného Holanďana, který na rozbouřeném geopolitickém moři kamsi pluje, ale kam, o tom v Evropě nikdo nic neví. Dík masové imigraci vysoký stupeň destabilizace v samotných evropských zemích, neschopnost předvídat i ty nejtriviálnější trendy, politická demagogie a blokování demokratické debaty, ekonomická volatilita atd. dokazují, že evropskounijní monstrum se nachází v křeči a ve velkém úpadku a evropské národy čelí velkým bezprostředním nebezpečím. Je docela dobře možné, že hlavním nepřítelem geostrategické stability a evropského lidu jsou jeho vlastní elity.
Žádné komentáře:
Okomentovat