sobota 30. září 2023

messner alpinista demontaz

Demontáž velikána

Osmdesátiletý Reinhold Messner fascinuje svými výkony lidstvo už víc než půl století, zdolal všechny osmitisícovky, velmi často sám a bez kyslíkového aparátu. Vzbuzuje to podezření, že je jediným dnes žijícím hyperborejcem na planetě. Vzbuzuje to ovšem i jiná, politicko-korektní podezření. Ve Spiegelu se dočteme, že Messnerovy dva rekordy byly vyškrtnuty z Guinnessovy knihy rekordů. Jak úžasná je soudobá věda! Vědecká bádání himalájského experta Eberharda Jurgalského nad geodaty měla prokázat, že Messner tak vysoko nedošel. Podle Spiegelu, Jurgalského tvrzení, podložené vědeckými argumenty, že Messner nedošel na vrchol 8091 vysoké Annapurny, vyvolalo mezi alpinisty zemětřesení. Messer řekl německé tiskové agentuře, že je mu to zcela lhostejné, nikdy nikoho nežádal, aby byl zapsán do nějaké knihy rekordů. Na prvním místě horských šampionů nahradil Messnera Američan Ed Viesturs. Jurgalski se opírá o digitální data německého centra pro letectví a kosmonautiku, z analýz fotografií vrcholu dospěl k závěru, že z vrcholu hory nemůže být vidět základna výpravy, jak to popisoval Messner, podle Jurgalského skončil Messner 5 metrů pod vrcholem.

         Podobná rozsáhlá  bádání nad "objektivní" informací a důsledná hledání  "pravdy" se v poslední době objevila na stránkách televize ZDF a jinde v médiích. Je jasné i laikovi, že vrcholky himalájských velikánu nezůstávají věčně v jednom geodetickém bodě od stvoření světa, mají tendenci se vlivem přírodních podmínek pohybovat, např. v páté třídě to v objektivnějších dobách tvrdili učitelé o Stalinově štítu. Messner byl bezesporu pionýrem, který dosáhl nemožné a jeho činy inspirovaly nejen generace horolezců. Kde mohou být důvody pomalé demontáže jeho statutu hlásnými troubami evropskounijních mainstreamových médií.
           V Ansage problém dešifroval Daniel Matissek. Velikánově mainstreamové demontáži se nelze divit, Messner v poslední době postavil na hlavu smysl a účinnost klimatických opatření, kterými evropskounijní mainstream operuje. Messner má velmi blízko ke klimatickým kacířům, proto byl najednou vymazán z Guinnessovy knihy a zde se nachází důvod obšírného mainstreamového referování. V dubnu ve velmi sledovaném diskuzním pořadu  v televizi ARD pochyboval Messner o klimatické agendě: "Ledovce se rozpouští tak jako tak, stejně tak Golfský proud mění směr, s tím nemůžeme nic dělat. Člověk nemůže chránit klima, které je v neustále proměně už nějakých šest milionů let. Jde to nahoru a pak zas dolů." Pro bulvární Bild to byl úder kladivem: Messner neguje klimatické změny v důsledku lidské činnosti.
          Messner nezůstal v televizi jenom u toho, na mladých klimatických alarmistech nenechala horolezecká legenda nitku suchou. Spiegel plus další mainstreamová média spustily kampaň Messnerovy mediální demontáže v nejlepším německém duchu, podrobně s "hlubokou" objektivitou informují o obviněních Jurgalského. Mediální mainstream pravděpodobně kromě klimatického kacířství vede inherentní nenávist vůči velkým činům a velkým lidem, které evropskounijní glajchšalt nesnáší.  

Žádné komentáře: