neděle 1. října 2023

volby fico

Opět nadějné

Nedělní ráno otevřely dvě velmi nadějné zprávy, sociálnědemokratický Smer přesvědčivě vyhrál slovenské parlamentní volby a předseda druhé slovenské sociálnědemokratické strany Hlasu Peter Pellegrini prohlásil, že o vládě bude jednat s lídrem Smeru Robertem Ficem. Do slovenského parlamentu se dostala i Slovenská národní strana, která Ficovo vládnutí podpoří. Takto strukturovaná vláda by mohla být klínem do evropskounijní diktatury a perspektivou i pro český stát. V lámání epoch nezáleží na velikosti, 4,3 milionů slovenských voličů může v historii Evropy znamenat velký obrat, tam kde zklamal Brexit a Meloni. Zábavná je hra na liberály šéfa druhé parlamentní strany PS Michala Šimečky, těší ho, že liberálové na Slovensku dostali 18% hlasů. Liberální v současné Evropě je na hlavu postavený anachronismus nebo podvod na voličích, reálný je globální finanční liberalismus aneb diktatura velkých financí. V čem vidí Šimečka liberálnost - totální odevzdání země natovským strukturám a neomezenou pomoc kyjevskému režimu.  

            Dnešní titulky médií evropského mainstramu nevěští Ficovi nic dobrého: prokremelský populista; proruský; proti LGBD, proti sankcím atd. Fico bude mít proti západní totalitě malou šanci na úspěch, minimálně bude zajímavé sledovat metody, které proti němu vytáhnou. Slovensko se stalo stejně jako jiné východoevropské země velmi závislé na EU, navíc nemá ve vlastních rukách ani slovenskou měnu. Ekonomické vydírání bude to první s čím Brusel přijde, nelze mít pochyb, že západní režimy udělají všechno proto, aby Ficovi zabránily vládnout. Fico se radikálně staví proti vojenské pomoci Ukrajině, proti ukrajinskému vstupu do NATO a vyslovuje se za spolupráci s Ruskem.  Fico v bloku s Orbánem by dokázali podminovat evropskounijní struktury. Ficovým politickým kredem jsou slovenské zájmy, tj. mír na východní hranici a levná energie a tyto představy protiřečí zájmům evropskounujních mocných a natovských černokněžníků. Ficova strana není proruskou, jak ji mainstream nazývá, ale proslovenskou. Fico se domnívá, že v ukrajinskou armádě bojují fašisté, v nichž vidí hlavní viníky války, což je nejspíš pravda. O tom, že přijdou velké změny mluví blízký Ficův spolupracovník Robert Kaliňák: "Chceme přehodnotit úplně všechno", přesně to východoevropské země potřebují.    
              Strana vedená kremelskou figurou vyhrála volby na Slovensku, takto pozitivně referuje o slovenských volbách televize CNN, která je hlásnou troubou amerického imperialismu a která si fašistickým způsobem monopolizovala informaci ve východní Evropě. CNN rozdala "demokratické" karty a bez skrupulí odhaluje o co dnes jde, o každé politické straně se na prvním místě uvede je-li proruská nebo proukrajinská. Americkým satelitům se nepovoluje nic jiného než se  aklamativně přidat k americkému ukrajinskému tažení, ostatní jsou nepřátelé demokracie. Jak chápe slovenské volby Češka Jourová? Před volbami řekla, že volby budou testem, jak jsou schopné společnosti působící v oblasti sociálních médií čelit ruské propagandě?! Jenom 40% Slováků se domnívá, že Rusové jsou viníky ukrajinské války, v Česku je to 71%, 50% Slováků vidí v USA bezpečnostní hrozbu. Pokud dobře dešifrujeme Jourovu, v Česku efektivně fungují centra evropskounijní a natovské propagandy.  

Žádné komentáře: