neděle 2. července 2023

valka francie

Francie v plamenech

      Francie sice hoří, ale důležitějším tématem evropského mainstreamu je škleb  Zelenského na rautu světového míru NATO ve Vilniusu. Před týdnem se evropskounijní média opíjela vizí občanské války v Rusku a aby nepřišla zkrátka, mají ji v plné síle ve Francii. Dnešní Francie je důkazem in flagranti evropskounijního liberálního podvodu. Televizní reportáže z nepokojů překonávají hrůzy z akčních filmů, např. dnes ve dvě ráno atakovalo hořící auto obydlí starostovy rodiny v budově radnice v Hay-les-Roses v departementu Val de Marne, manželka starosty poraněna, dvěma dětem se nic nestalo. Nepokoje populace vzešlé z imigrace začaly, když policista zastřelil 17letého mladíka ujíždějícího v ukradeném luxusním voze. Imigrantští pachatelé  zabili kardiologa Albana Gervaise, Lolu, uřezali hlavu učiteli dějepisu Patymu atd., ale žádné nepokoje se nikdy neděly, mainstream těmto vraždám nikdy nepřikládal velkou váhu.  Ve čtvrtek v noci se nepokoje už neomezily pouze na periferii, ale  teror se přesunul blíž k pařížskému centru. Pařížské centrum, stejně jako v případě dalších velkých měst, je obklíčeno imigrantskou periferií, na rozdíl od nepokojů 2005 se dnes nepokoje dotýkají i malých měst, v podstatě zasáhly celou Francii. Je to důsledek 40let, ničím neomezované masové imigrace z civilizačně odlišných částí světa.  

            Protestující jsou přesvědčeni, že pravda je na jejich straně, jsou vyzbrojeni dlouhými roky progresívní propagandy médií, pokrokové univerzitní vědy, na jejich straně je politický mainstream a často i soudní systém. Ve Francii se velká část populace neztotožňuje s francouzským státem a tato populace žije v teritoriích, které navzdor gigantickým prostředkům, které do nich francouzský stát vložil, se separovala a ve svých oblastech diktuje své normy. Nějaká forma secese francouzského státu je pravděpodobně nevyhnutelná. Včera v RiposteLaique píše šéfredaktor Bernard Germain: "Nechat se podříznout v Macronově Francii nebo přesídlit do Ruska?" Šéfredaktor uvádí, že přes zuřící válku na východní Ukrajině se za poslední rok na francouzských konzulátech informovalo 45 000 Francouzů o možnostech přesídlení do Ruska, ve velké reportáži jeden francouzský přesídlenec vydává za zázrak, že v moskevském metru může jeho šestnáctiletá dcera o půlnoci bez problémů sama cestovat, v pařížském v těchto hodinách už musí být zahalená a tvářit se jako muslimka.
           Nedá se říct,  jak se dočteme v některých francouzských médiích, že začala občanská válka, občanská válka tam totiž probíhá už řadu let, adekvátnějším tvrzením je obnovení občanské války s podstatně větší intenzitou než v minulé fázi. Intenzita této války odpovídá rostoucímu podílu imigrační části francouzské populace. Do ulic vyšla mládež z imigračními kořeny, která se domnívá, že je společensky marginalizovaná,  z mnoha důvodů  to může pravda, i když francouzská republikánská společnost je k imigrované populaci velmi otevřená a všemi možnými prostředky usiluje o její společenské začlenění. Důvod střetu je jinde: nesouměřitelnost muslimské náboženské vize  s chabými zbytky francouzských civilizačních hodnot. Vitální muslimská populace v oblastech své většiny nebude tolerovat předchozí civilizaci v její úpadkové podobě.      
           Analýzy evropskounijního mediálního mainstreamu šokují mizernou kapacitou reálně reflektovat fakta i v případě, kdy není potřeba z ideologických důvodů lhát, jako v případě ukrajinské války nebo o mírových záměrech NATO. Ve Francii nemalá část obyvatelstva obrovských periferních oblastí, kde zuří nepokoje a devastační válka, která usiluje o asimilaci ve francouzské společnosti, propadá zoufalství a v pořádkových silách vidí nejbližšího spojence, ale např. v SuddeutscheZeitung se uvádí, že nepokoje způsobilo policejního násilí. Pro FrankfurterAllgemeine jsou nepokoje těžkým důsledkem francouzské koloniální minulosti a samozřejmě z událostí profituje Marine le Penová a Eric Zemmour, kteří se vydávají za státotvorný hlas rozumu. Včera večer v televizi Cnews Eric Zemmour prohlásil, že na prvním místě se musí totálním způsobem zastavit imigrace do Francie. Podle Zemmoura jde o občanskou válku ve formě rasové a etnické války. Zemmour má asi jedinou odpovídající odpověď na nepokoje: zastavit imigraci, zrušit automatické právo na občanství pro osoby narozené ve Francii, zrušit právo na spojování rodin, omezit počty cizích studentů, což je většinou jen imigrační kamufláž, poslat do mateřských zemí delikventy a dlouhodobě nezaměstnané cizince.

Žádné komentáře: