sobota 4. února 2023

antivi-rus

Propad antiviRus strategie

Filosof, logik, politolog P.-A. Pontoizeau je spoluředitelem Sešitů pro psychologii politiky, autorem knihy "Osvobodit politický diskurs" a autorem řady hlubokých esejů z filosofie vědy, politiky a filosofie na stránkách Institutu současné filosofie, mimoto řada článků na webovém politickém magazínu Ripostelaique, kde včera komentuje desátý balík sankcí Evropské unie proti Rusku.

          Desátý balík sankcí, který evropská Komise proti Rusku navrhuje, je hanebný a trapný. Bijme Rusy, zničme Rusko, ať se staletí nepostaví na nohy, říkají evropskounijní elity. Jejich usilování má děsivou pachuť rasové teorie hitlerovské epochy, kdy Rusové se měli vyhubit a zdroje ruského prostoru byly pleněny ve prospěch superiorní rasy. Vidíme, že se jedná o opakování nevolnost  vyvolávající anticovidové strategie. Omezit život, zavřít a denuncovat nositele viru, a dnes sankcemi omezit, izolovat a likvidovat Rusy. V obou dvou případech jsou ti, kteří rozhodují, posedlí šílenstvím, kromě vůle nás ničit víc a víc, v jejich rozhodování není žádná jiná racionalita. Miliardy na testy a omezení, na druhé straně stovky miliard dalších nákladů na ropu a plyn. Vyloučení Rusů ze západní civilizace, povinná nenávist vůči nim a sankční tresty, agresivita slovníku evropských elit nezná studu. Museli jsme vést válku s virem a vyzbrojit farmaceutické monopoly desítkami miliard, nyní musíme vést válku s Ruskem a platit miliardami zbraně určených k zabíjení mladých Ukrajinců a Rusů, Evropská unie potencuje válečné šílenství. Dnes víme, že vakcínový mix byl podvodem bez vlivu na přenos viru, dějiny vědy si tento okamžik blbosti západních národů v 3. tisíciletí nepochybně zapamatují. Evropským elitám se zdá, že boj proti Rusku začal dobře, když plíživým způsobem útočí na přední jadernou velmoc. Třetím společným bodem obou šílených anti- strategií jsou boční efekty a devastace: mrtví, ranění, oběti na obou stranách války těchto strategií zločinu. V obou dvou případech rozumně myslící člověk nemůže ignorovat katastrofické konce těchto strategií: ekonomické náklady, totální neefektivnost a dramatická cena placená na životech.
          Jak je to možné? Jde o úplné idioty? To není pravděpodobné. Tyto strategie katastrof jsou záměrné a míří na Evropu. Stará Evropa je odsouzena na smrt, určena ke zničení s celou svojí civilizací, s poklady minulosti i populací. Žádná jiná příčinná varianta v tomto řetězci katastrof není reálná. Jak je možné, že racionálně myslící člověk hodí za hlavu všechny principy vyplývající z desetiletí vědeckého bádání a odbourá zákony chránící lidskou důstojnost, naočkuje masy lidí nejistou směsí a ignoruje hlasy předních vědců. Jak mohou tyto elity schvalovat absurdní omezení, která nikdy nebyla v žádném modelu krizového řízení epidemií? Jak mohou dnes kompletně ignorovat mafiózní podstatu ukrajinských elit, lidskou katastrofu, desítky miliony emigrantů a stovky miliard pomoci? Jak se mohou domnívat, že lze každodenně beztrestně překračovat hranici snesitelného v této válce, kde Evropa už je přímým účastníkem. Christopher Lasch popsal dnešní dobu v impozantní knize: "Vzpoura elit a zrada demokracie." Nyní je nejvyšší čas, abychom vzali osud do svých rukou a vykázali tuto elitu z politiky. Musíme si vzít moc zpátky; protože, i když nechceme, vtáhly nás do svého destrukčního projektu. Demonstrujme za mír v Evropě, tlačme na poslance, organizujme debaty. Pišme petice státním činitelům, kde vyjádříme svůj totální nesouhlas s válkou.
        Obě anti-viRus strategie jsou si tak silně podobné, že tu nelze nevidět americké zájmy, které zázračným způsobem mají z tohoto chaosu stále větší profit. Ciceron měl pravdu, jediná otázka, která naznačí pravdu o viníkovy: Kdo ze zločinu profituje? Zlodějský stát za Atlantikem, který nic a nikoho nerespektuje. Jsme-li ve válce, pak je to tento stát-zloděj, který plení svět, organizuje války, zabijí šéfy států. Jeho mafiózní podnikání ohrožuje naše národy a naší svobodu: od laboratoří k technologickým gigantům nám vnucují závislost, opiáty, znehodnocení hodnot, ekonomické vydírání atd. Evropské národy se musí emancipovat, osvobodit se a budovat svůj duchovní a lidský osud. Boj o budoucnost Evropy se nám odehrává před očima.   


1 komentář:

Bohumil Šourek řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.