sobota 29. října 2022

vaclavak rijen 28

Václávák v pátek mezi druhou a pátou fascinující

Politická alternativa opět v pátek na Václáváku, Jiří Paroubek to odhadl až na sedmdesát tisíc. Kromě zásadního faktu, že občan vůbec jde za názor demonstrovat a vydrží tři hodiny neúnavně reagovat na poselství řečníků, fascinovala i tolerantnost protestujících. V protestujícím davu byly vidět symboly všech možných politických vyznání, dokonce někdo držel obraz Panny Marie, stejně tak na tribuně se střídaly diametrální politická přesvědčení, ale občan už pochopil, že nejsilnějším mementem doby je smetení hnusu, který přichází z Evropské unie a NATO a pak teprve má smysl diskutovat o politických variantách, nejdřív pryč s diktaturou tmy a jejími konfidenty.

         Pražské demonstrace politické alternativy mají svým způsobem silnější náboj, a to i pro účastníka obou, než listopadové demonstrace v osmdesátém devátém. Tenkrát bylo už jasné, že systém nemá šanci a končí, šlo o srandu v ulicích, v zákulisí se organizovala příští radost z postů, ze čtvrcení obrovského státního majetku, který drželi komunisté v rukách. Rozkoš z představy příštích rozkoší je nejsilnější. A bylo to oprávněné, třicet let parazitování na moci, na všech státních a kulturních institucích a výprodej všeho, co národ v moderní historii nashromáždil. Konzumní zkorumpování úplně všeho. Absurdní historie, z "hadrových revolucionářů" se stali trapní lokajové západních struktur, nejspíš bezpečnostních. Nikdy za svého panování komunisté nedospěli do podobné úrovně lokajství vůči moskevskému centru jako Fiala, Adamová, Rakušan atd. vůči natovským primitivům. Koncem komunistické vlády nebylo odvětví v tabulkách OSN, kde by Československo neexcelovalo na prvních místech, dnes nedemonstruje lid na ruinách kdysi prosperujícího státu za příští rozkoše, ale za přirozený a lidský běh věcí, za mír a rozumné řízení ekonomiky v zájmu státu.  Zdá se, že diskuse s vládnoucími nedává smysl, smysl má pouze demonstracemi si vynutit nové volby, jinak se republika zákonitě stane prvním terčem atomových hlavic, Fiala a spol. z nás udělali největšího ruského nepřítele. Zájmem republiky není vyzbrojovat Ukrajinu a provokovat do neúnosné míry Rusko. Problémem není pouze dogmatismus vládnoucích, ale i evidentní neschopnost Fialy samotného, není adekvátní na postu ministerského předsedy, ne kvůli politickému směru, kterým se ohání, ale kvůli politické hlouposti a kýčovitosti, kterými oplývá. Jiří Paroubek na shromáždění odhadl českou inflaci na 25 %, evropský průměr je osm, rozdíl mezi českou a evropským průměrem je evidentním důsledkem neschopnosti a hlouposti těch, kteří nám vládnou.
     Rakušan, který na politické scéně parazituje z milosti pirátů, twittoval, že ví, kde jsou nepřátelé, tedy jeho a zkorumpovaných kamarádů, to je velmi jednoduché, je to  lid této země. V demokratických volbách vypadne jeho partaj z politické hry. Deutsche Welle reportuje celkem objektivně v článku se symptomatickým názvem, "Tisíce v Praze proti pro-západní vládě". Demonstrace takového rozsahu nepovažuje DW za nevýznamnou, jak to trapně dělá pseudodemokrat Fiala a jeho zkorumpovaná mafie, v Německu by pražskému množství protestujících odpovídala půl milionová demonstrace a vláda by se musela korigovat. Německé médium dobře rozpoznalo českou podstatu, pro-západní vláda nad lidem, který se historicky neztotožňuje se Západem. Český prostor je hraničním, kde se střetávají vlivy z východu i západu. Ztotožňujeme se s tradičními západními hodnotami, ale ne s těmi, které dnes na Západě vládnou. Násilné politické ztotožnění s dnešním Západem, nejenže omezuje české ekonomické i civilizační možnosti, ale vede k národní zkáze. DW uvádí bez komentáře fakta z demonstrace, cituje účastníky: "Jde o nejhorší vládu v české historii".    

Žádné komentáře: