čtvrtek 20. října 2022

geopsychiatrie todd emmanuel

Evropská geopsychiatrie

V pondělí řekl ruský ministr zahraničí Lavrov, že Rusko se definitivně separuje od Západu, vynuluje své diplomatické zastoupení v západních zemích a plně se orientuje na jiný svět. Od obvykle velmi diplomatického ruského ministra zahraničí nečekaně tvrdá slova. Samozřejmě počáteční fáze tohoto procesu budou na prvním místě velmi obtížné pro Rusko samotné, ale dnes už je jasné, že tím, kdo víc ztratí budou západní země a obzvlášť Evropa. Nejen kvůli levné ruské energii a surovinám, ale proto, že je v rozkladu a bez vitální energie k pokračování, bez Ruska se Západ utopí v širokospektrální duchovní i materiální krizi.

         Židé jsou velmi citliví na podstatné, Lavrovova prohlášení si okamžitě všimly izraelské Jerusalem Post a široce je komentují. Podle JP toto prohlášení nelze považovat za náhodné, v Moskvě se domnívají, že udržovat nějaké diplomatické styky se Západem nedává smysl. Znamená to plnou orientaci Ruska na východ, na země jako Čína, Indie, Turecko, Írán, Malajsie, Egypt a na africké a latinskoamerické země. Tyto procesy se podle JP nedají považovat za studenou válku, spíš jde o globální politickoekonomické změny, které jsou etapami osvobozujícího se světa od evropské a americké koloniální politiky. Nový svět, jak kalkuluje Rusko, bude vícepolárním. Autor článku vidí v totálním ruském obratu na východ pochopitelná rizika pro Izrael.  
        Obvykle velmi přesné analýzy se dají očekávat od velkého francouzského sociologa, antropologa a mnoho dalšího, Emmanuela Todda. Jeho úvahy mají vždy zelenou, bez ohledu na politickou barvu média, např. téměř exaktně předpověděl  konec SSSR. V politickém magazínu Marianne antropolog píše o velké americké žranici, Brzezinského sen se stal realitou. Rusko padlo do pasti na Ukrajině a USA to umožnilo vzít do rukou kontrolu nad Evropou. Jediným stínem toho všeho je nečekaná síla ruské ekonomiky. Oslavuje se i v Polsku, ale je to k vzteku, ruská inflace na 14% a polská na 17%. Hlavní město antiputinismu Londýn má víc problémů než Moskva, tirády ukrajinského Ministry od Defence už zde nikoho nezajímají. V Bruselu, Paříži, Berlíně, Římě žádné důvody k oslavám. Sankce se obrátily proti nim, Marťané vyhodili na Baltu plynovody do povětří a Evropany čeká mráz. Od února euro spadlo k dolaru o 13%, o 38% k rublu. Inflace v Evropě v intervalu 24,8 % v Estonsku, pak Bulharsko, Česko.. až k 5,6 % ve Francii, Holandsko má sovětských 15 %.
       Jak si dovolují politické elity nás táhnout do bídy a do ne-existence. Geopolitickou realitou je osa Washington-Londýn-Varšava-Kyjev. Poláci a Ukrajinci bezostyšně napadají Francouze a Němce, směšný happenig v Praze k ničemu. Jsme směšní. Francie a Německo zradily Minské dohody 2, které garantovaly a dovedlo je to do geopolitické bezvýznamnosti. Ale proč tyto autodestruktivní sankce? Napadne několik vysvětlení. Na prvním místě je to nekompetentnost, na druhém místě je to společný nepřítel, bez něho existence Evropské unie nemá smysl. Třetí možnost je též reálná - evropskounijní politika se stala geopsychiatrií. EU politici a média se neustále zabývají psychickými stavy prezidenta Putina, jde o psychickou poruchu - identifikace projektivního mechanismus, který odhaluje stavy podvědomí, které nemocná osoba promítá do svého protivníka, ať říká, co chce.  EU politici říkají, že Putin je sebevražedný, měli bychom zkoumat, zda-li nás nechtějí zabít právě oni. Nejsou totiž schopni už dál vést Unii ani euro. Jsou paralyzováni strachem a doufají, že totální degradace systému zastře jejich chyby. Očekávají od Putina řešení, aby ho mohli obvinit z katastrofy. Sebevražda Evropy potřebuje nějaké vysvětlení.

Žádné komentáře: