středa 28. září 2022

roura teror

Osudová chvíle dějin

Seismologové na dánském ostrově Bornholm zaregistrovali v noci na 27.9. velké podvodní otřesy, seismologické centrum se vyjádřilo, že nemůže být pochyb, že šlo o exploze. V pondělí se pozoroval v obou Nord Streamech, které by v normálním režimu měly zabezpečovat velké procento evropské energetické potřeby a které západní sankce zmrazily, velký pokles tlaku a posléze registrovány úniky plynu v dánském sektoru obou plynovodů. Ředitel provozu plynovodu mluví o škodách v nikdy neviděném rozsahu. Americký ministr zahraničí řekl, že tato (úžasná)záležitost dává evropským zemím šanci zbavit se ruské závislosti a optovat definitivně pro americký kapalný plyn. Pokud západní svět povedou dál tato americká individua, bude Blinken zítra tvrdit, že atomová válka vyřešila světový problém hladu.

        Pokud vycházíme z geopolitických reálií, nejvíc podezřelými jsou Polsko, Ukrajina i Německo, ale největší pravděpodobnost ze spáchání tohoto teroristického činu ukazuje na USA. Ukrajina s Polskem, kdyby na to měly technické kapacity, roury by vyhodily už dávno do povětří, polští politici se v lednu v tomto smyslu přímo vyjadřovali. Velký obdivovatel USA, polský poslanec Radek Sikorski, který v Europarlamentu předsedá skupině EU/USA, po zločinu twittoval: "Velký dík USA za to."  Komentátor Wolfgang  Hübner v pi-news naznačuje, že podezřelá může být i spolková vláda, jak známo Němci mají v krvi suicidální geny a i v minulosti chtěli často strhnout do propasti smrti koho se dalo.  Hübner mluví o politicky motivované sabotáži, podle komentátora akt samotný nebyl technicky tak snadný a musel ho organizovat technicky velmi rozvinutý stát. Evidentně zámyslem bylo definitivně eliminovat možnost potenciálních dodávek ruského plynu do Německa. Biden řekl už počátkem února, že si je jist, že Nord Stream 2 se nikdy nerozjede. Nulandová prohlásila: "Nord Stream 2 dostaneme". A navíc USA mají k tomuto zločinu dobré dispozice z podobných bezskrupulózních akcí státního terorismu jinde ve světě, píše  Hübner. Vážný důvod by mohla mít i spolková vláda, zbavilo by jí to tlaku velké části obyvatel, aby zastavila sankce a dojednala s Rusy provoz na Nord Stream 2, ovšem Německo je dnes v rozkladu a nemá dostatečné prostředky a schopnost něco takového organizovat. Plynovody mířily do Německa a podle  Hübnera je spolková vláda zodpovědná za objektivní vyšetření zločinu, popř. potrestání pachatelů, pokud to půjde. Obrovské sumy za plynovody šly z peněz německých občanů, a ti mají nárok znát pravdu.
      Reaganův ministr financí Paul Craig Roberts, též v pi-news, se domnívá, že americká vina je jasná, a dodává, že Washingtonem dobře vycvičené evropskounijní loutky budou přirozeně tvrdit, že za vyhození do povětří vlastního plynovodu je zodpovědné Rusko. Craig píše, že už v minulé analýze ukrajinského konfliktu varoval, že opatrnost a braní ohledů Rusů na Ukrajině nebudou mít dobré konce. Akcent Rusů na legalismus může skončit atomovou válkou. Rusko mělo podle Craiga na Ukrajině jednat rychle, aby se Západ nestačil vzpamatovat. Omezený a pomalý konflikt hraje přímo do amerických karet, důsledkem může být smrt nás všech, stojíme před osudovou chvílí dějin.

Žádné komentáře: