sobota 3. září 2022

leyenova energie plyn

Stav trvalé infantilnosti  

Od loňských voleb nás skuhrající Adamová, Fiala a  spol. masírují, že se musíme zbavit závislosti  na ruské energii. Včera se jim splnil sen, Gasprom  jim vyšel vstříc a neobnoví dodávky plynu. Nord Stream 1 měl po třídenní kontrolní odstávce 3. září obnovit činnost, ale specialisté Gaspromu a Siemense odkryli na jediné funkční turbíně kompresní stanice úniky. V režimu sankcí,  kdy Siemens neví, co smí nebo nesmí opravit, není jasné, kdy se provoz na rouře obnoví.

        V záříjových volbách každý hlas pro vládnoucí mafiózní koalici, je hlasem rozkladu státu a generalizované bídy. Adamová se svojí partají jsou obzvlášť směšní, Vronský z této strany chce být starostou na Žižkově. Na dotyčném jsou sympatické dva rysy, jmenuje se Vronský, jako slavná ruská knížata, Vronský byl milenec Anny Kareniny, evokuje to velkou světovou kulturu ruské provenience, kterou však topka nenávidí. Pak jeho pramáti, ale to si plete pojmy, jde o prababičku, už žila na Žižkově. Možná kdyby se zaštiťoval pouze jménem velké ruské rodiny a fotem prababičky, by udělal programově líp než následnými tlachy. Zeleň a revitalizace ulic a nic víc. Jeho partaj přivodila protiruskou nenávistnou politikou energetickou krizi ve státě, lidé v studených žižkovských nájemních domech mrznou představou zimy už dneska, voda třikrát dražší než ve Varech. Dnes by bylo logické, kdyby radnice viděla priority v reálném životě občanů a ne v zeleni nebo ve školství, které lépe funguje bez jejích zásahů. Kdysi v oáze neměnné staré Prahy se dnes nenajde jedna normální putika, jedna kavárna, kde se dají přečíst noviny a mařit čas lelkováním, aniž vás personál, který je bez výjimky trapný, nevykopne. Najít na Žižkově instalatéra? Šance má pouze milionář nebo blond dvacítka za sex. Najít něco normálního v tomto pražském koutě není téměř možné. Praha tři si už dál nemůže dovolit vládu těchto evropskounujních poskoků, totiž přestala by být úplně Prahou.
       Medvěděv před pár dny prohlásil, že pokud skupina států G7 uvalí cenový strop na ruskou ropu, Rusko nebude těmto zemím ropu dodávat. Posléze slepičila Leyenová, a za nic jiného se to nedá považovat, že cenový strop se musí uvalit i na ruský plyn. Žvanění dotyčné hraničí s psychickou poruchou, Evropa se trápí čím bude topit a Leyenová provokuje Rusko až do maxima. Odpověď od Gaspromu byla rychlá. Včera v Süddeutsche Zeitung řekl prezident Evropské rady Charles Michel, "Evropská  Komise doposud nepředložila žádné konkrétní návrhy, jak snížit ceny za elektriku a plyn, několikrát jsme ji o to prosili. Nemáme den na zmar, nemáme luxus čekat týdny nebo měsíce..." Bruselská (a česká) pseudoelita se domnívá, že je možné po Rusku šlapat jako po vyvrhelovi a to bude dodávat, co Evropa potřebuje, peníze se mu ukradnou. Na Rusech, Arabech a Španělech bylo vždycky patrné, že na rozdíl od Čechů, Němců atd. mají vrozený smysl pro čest, urážet tyto národy se moc nevyplácí. Ruský plyn proudí do Evropy po několika větvích, Nord Streamem 1 může procházet až 65 miliard kubíků. Plynovodem přes Turecko může proudit 47 miliard, plynovody přes Polsko a Ukrajinu až 120 miliard, ale v důsledku technického stavu a nepřátelství mezi těmito zeměmi a Ruskem, je jejich provoz problematický. V roce 2021 dostala Evropa od Ruska 150 miliard kubíků, což byl 40% podíl evropského importu. Mimoto existuje dokončený plynovod Nord Stream 2, který si EU pod tlakem USA, které potřebují udat drahý LNG,  dobrovolně zablokovala.
        S ruskou vojenskou operací na Ukrajině nikdo v EU nemusí souhlasit, ale z jakého důvodu se evropská politika vůči ruským dodávkám plynu a ropy podobá výbuchu šílenství, které nás táhne do energetické a ekonomické katastrofy, s následným sociálním otřesem, který jsme v moderní době nezažili. Nikde není důvod, aby se okamžitě nespustil Nord Stream 2 a dohodly se s Ruskem dlouhodobé dodávky za nižší cenu než je momentální tržní hladina. V dnešní dobrovolné energetické krizi je víc zřejmé než kdykoliv předtím v jakého trapného amerického vazala se Evropská unie proměnila, diktát USA způsobí definitivní pád Evropy do ekonomické bezvýznamnosti. Velký izraelský politolog Hazony napsal, "Evropa resignovala na svoji politiku, podobně jako Saúdi resignovali na práci, udržuje se ve stavu trvalé infantilnosti. Americké impérium je Evropě garancí míru výměnou za resignaci na nezávislost". Nakonec, jak vidíme na Leyenové, Jaurové apod., zůstala nám jenom infantilita a mír se nebezpečně vzdaluje.          

Žádné komentáře: