úterý 9. srpna 2022

ukrajina puda obili

Ukrajinská ornice

Na extra dobrém francouzském informačním serveru RiposteLaique, který se proklamuje jako proizraelský a suverenistický, šéfredaktor novin Jacques Guilleman osvětluje jeden podstatný důvod americké lásky k Ukrajině (viz) Vzhledem k tomu, že ukrajinská pšenice je částečně americká, pustit Ukrajinu by znamenalo vystřelit si vlastní oko. Není to myslitelné. Jestliže Putin vede civilizační válku s dekadentním Západem, aby zajistil bezpečnost vlastního lidu před hrozbami NATO, jak tvrdí, Američané se určitě nebijí za záchranu demokracie na Ukrajině, kterou považují za zkorumpovanou a mafiózní. Jde jim především o dolar a o americké firmy, jako ve všech válkách, které vedli od roku 1945. Američané tráví s oblibou čas mlácením Putina po hlavě, aby lépe maskovali vlastní hříchy a především lépe hájili své skryté zájmy.

          Car je dnes obviňován z toho, že ukradl ukrajinskou pšenici, aby ji prodal v Sýrii a v Africe. Tvrdí se, že ukradl půl milionu tun obilí oproti 25 milionům tun čekajících na vývoz v ukrajinských silech, je to tedy velmi málo, něco kolem 2% zásob. Nicméně Američané pospíchali, aby upozornili 14 afrických zemí, že ruské obilí je ukradeno. Jakoby Afričané měli z důvodu pochyb raději hladovět. Ale Američané skrývají před celým světem jeden podstatný fakt, ukrajinské obilí patří převážně americkým firmám, protože vlastní 28% nejlepší orné půdy na Ukrajině. Stojí za to prostudovat způsob (viz) jakým americké společnosti převzaly bohatou zemědělskou půdu, skvěle to ilustruje cynismus strýčka Sama. Američané se zmocnili 17milionů ha ornice první kvality, což je výměra celé italské orné půdy. Po pádu SSSR kolchozní půdu privatizovali jeho členové, v roce 2001 zákon zakázal transakce s půdou. Ukrajinští vlastnící půdy měli dlouhou dobu dvě možnosti: půdu pronajmout nebo na ní pracovat. Ovšem v roce 2021, proti názoru většiny Ukrajinců (81 %), vláda v důsledku nátlaku Mezinárodního měnového fondu (MMF), který řídí Američané, autorizovala transakce s půdou. MMF je největším ukrajinským věřitelem, změnit zákon a povolit transfer půdy na zahraniční firmy byla podmínka sine qua non pro další kredity od MMF.
         Tři americké velké korporace se rychle zmocnily třetiny ukrajinské úrodné půdy. Jde o známé společnosti  Cargill, Dupont et Monsanto.  Co je však méně známo, za těmito obchodními značkami se skrývají velké investiční fondy, které nepracují s miliardami, ale s biliony. Vanguard, Blackstone, Blackrock mají dnes působiště na Ukrajině. Samozřejmě ve zkorumpované zemi, jako je Ukrajina, tento skvělý kauf zemědělské půdy udělal velkou radost mnoha lidem v kuloárech moci. Známe dobré politické metody. Tlak na volené představitele a úplatky dělají zázraky. MMF udělá to, co chce strýček Sam. Vidíme, kde pramení Bidenova neústupnost Putinovi, nejde o morálku, Bílý dům není žádný charitativní podnik. Po třiceti biologických laboratořích instalovaných na Ukrajině, jejichž podstata se snad jednou odkryje, se dnes dovídáme, že nejbohatší zemědělská půda patří americkým investičním fondům. Co ještě skrývá strýček Sam? Evropské naivní ovce snad už něco udeří do hlavy. 

Žádné komentáře: