pátek 1. července 2022

eu ropa

Chladná zima stále ještě

 Americká ministryně financí nedávno prohlásila, že se spletla, když podcenila vliv ceny energií na dlouhodobou inflaci. Evropská unie se spletla, když si vybrala Borella a Leyenovou do vedení, tito evidentně sabotují triviální ekonomické principy a dělají všechno možné, aby měl Evropan co nejdražší energii a dlouhodobou rekordní inflaci. Nikdo jim neuvěří, že k  ekonomické sabotáži na vlastním  lidu, je vede láska k Ukrajině. V květnu, než EU schválila embargo na ruskou ropu, americká ministryně financí dokonce radila, aby EU s embargem moc nespěchala. Evropská unie ovšem sází na nejfanatičtější protiruské ekonomické sankce. Evropští byrokraté iniciovali vyhlášení G7 o cenovém stropu na ruskou ropu. Je možné na světovém trhu nasadit na ruskou ropu cenový strop? Evropskounijní byrokraté nás den za dnem bombardují podobnými nesmysly.

       Resume velké diskuze expertů na Finanzen.net je jednoznačné, žádný cenový strop na ruskou ropu není možný. Šlo by to, kdyby... Saúdská Arábie těžila podstatně víc, Indie nebrala ruskou ropu, Čína by ji též bojkotovala a řada podobných iluzí, řekněme západních imperialistů, které v reálném světě nemají oporu. Indie navýšila téměř do reálného absurdna import ruské ropy, Saúdská Arábie před pár dny oznámila, že je na konci svých těžebních kapacit a cena ropy okamžitě narostla. Ekonom Deutsche Bank Eric Heymann v diskuzi naznal, že cena ropy stejně půjde dolů, protože nastoupí v USA a možná i v EU recese a poptávka poklesne, absurdně půjde o recesi, kterou zplodí protiruské sankce. Německo je největším odběratelem ruského plynu, pokud se dodávky obstaví, země bude čelit nevídanému ekonomickému poklesu. Přesto evropskounijní byrokraté dělají všechno proto, aby k tomu došlo. V saském sněmu vyzval německý ministr hospodářství Dulig Sasy, aby už teď šetřili enegií, prohlásil, že pro příští zimu není zajištěna energetická bezpečnost.
         Vůdce saské AfD a hlavní opozice ve sněmu Jörg Urban  prohlásil: "AfD žádá, aby se zprovoznil Nord Stream2, pak okamžitě klesnou ceny za energii. Energetické embargo proti Rusku selhalo na celé čáře a musí být hned ukončeno. Rusko má dostatek jiných odběratelů pro svůj plyn a ropu, poslední měsíce jeho příjmy z energetického exportu narostly. Požadavek ministra Duliga, který vyzývá Němce, aby dobrovolně mrzli, je hanebný. Mainstreamové partaje jsou vinny energetickou krizí, Rusko nám nezavírá plyn, ale Západ mu vyhlásil ekonomickou válku, která nás všechny poškozuje. Vláda musí na prvním místě hájit německé zájmy". Jednoduchá, ale zcela adekvátní analýza i českých problémů.

Žádné komentáře: