úterý 30. března 2021

borell zamini cina

Borell, Čína, zamini

Evropská unie uvalila minulý týden na Rusko a na Čínu další sankce. Rusko odpovídá opatrně, jinak Čína. České zamini v nejmizernější sestavě od vzniku republiky po první světové válce nás všechny dovedlo do pozice nesvéprávných idiotů, když už jsme pod jejich permanentním ohlupováním akceptovali protiruské sankce, pak fakt, že Česká republika sankcionuje Čínu, z nás dělá loď bláznů. I bez znalostí detailních fakt je prohlášení čínského ministerstva zahraničí ve světle mezinárodního práva a zvyklostí zcela oprávněné – sankce evropských zemí proti Číně jsou založeny na lžích, desinformacích a bez znalosti fakt, jde o hrubé narušení mezinárodního práva. Málofachčenko ze zamini na Loretánském náměstí by měli české sankce prohovořit s Vietnamci, jejichž obchůdků je kolem jejich budovy plno - Čína nikdy neodpustí žádnou urážku, a dokáže dlouho čekat na vhodný čas pomsty. Téměř jako scéna z jednoho Burianova filmu - české ministerstvo zahraničí se podepsalo pod sankce na šéfa bezpečnosti oblasti Xinjiang Chena Mingguo, šéfa politické komise oblasti Wang Mingshana a místopředsedu oblastního parlamentu Zhu Chiluna.

       Ujgurské obyvatelstvo je 10milionovou islámskou menšinou v severozápadní Číně. Řadu let se objevují zprávy o separatistických skupinách svázaných s mezinárodním terorem. Počátkem ledna Pompeo a holandský parlament nazvali čínskou politiku v ujgurských oblastech genocidou, Číňané na to odpověděli, že je to kleveta, lež století a neznalost komplexních fakt. V článku v Il Giornale z 2017 (viz.), který se odkazuje na New America Foundation: „I když ne mnozí  Ujguři se zapojili do Isis, tisíce jich skončili v Sýrii v turkménské islámské straně blízké Al-Nusra. Radikální aktivismus části ujgurské populace není novinkou, z čínského Xinjiangu odcházeli bojovat do Afghánistánu. Desetimilionová turkofonní  populace se cítí v Číně marginalizována, od devadesátých let dodnes, existuje spousta příkladů, kdy ujgurští extrémisté používali násilí proti čínskému státu“.      
        22. března ministři zahraničí zemí Evropské unie nasadili na Rusko a Čínu sankce za narušování práv člověka, 11 osobám a 4 organizacím z Ruska a Číny se zakazuje vjezd do zemí EU a otvírat bankovní konta, pokud je již mají, ukradnou se jim, Evropanům se zakazuje s těmito osobami a organizacemi udržovat vztahy. V případě Číny jde o práva radikální náboženské menšiny, v ruském případě dvěma čečenským státním funkcionářům za narušení práv sexuálních menšin. Poněkud bizarní, představy o právech gayů a leseb mají čečenští činovníci stejné jako ujgurská menšina. Ministr zahraničí EU Borell má silné povědomí o demokratickém procesu: „Sankce jsou dokladem naší vůle přijímat opatření,  abychom odpovídali na narušování lidských práv, každého figuranta sankčního spisku jsme velmi pozorně vybírali“. Následovala oprávněná velmi tvrdá čínská reakce, sankce proti 10 významným evropskounijním činovníkům a 4 institucím včetně komise Evropského parlamentu o lidských právech EU, za vměšování do vnitřních záležitostí a šíření lží, nesmí do Číny, Hongkongu, Macaa a žádný byznys s Čínou a asociovanými firmami. Odvetné čínské sankce nazval Borell neproporcionální a nepřiměřené, prý zkomplikují spolupráci EU s Čínou. Co tento belgický politruk očekával, před pár lety uvalila EU sankce na pro Rusko nezbytné strojírenské produkty, Rusko kontrovalo zákazem importu zemědělských komodit z EU, tenkrát německý velvyslanec prohlásil, že ruské sankce jsou protizákonné. Podobně dnes Borell a spol. Morálně deklasovaný západ se domnívá, že je  arbitrem kosmické morálky, ale tato morálka je morálkou studené války a imperialismu. Domněnka, že EU má právo na sankce, je sama o sobě amorální. Jediná evropská země, která se odvážila vznést pochyby, bylo Maďarsko, které považuje prosazované studenoválečnické klima za nebezpečné. Borell tvrdil, že EU musí přinutit Čínu k dialogu o lidských právech, což samozřejmě není nic jiného než další evropskounijní fikce. Předseda frakce lidovců v EP Weber, což je známý tvrďas omezenějšího typu: „Útočit na zvolené členy parlamentu je důkazem pohrdání Pekingu naší demokracií. Nenecháme se zastrašit“, hlas předáka parazitní organizace z Bruselu.
     

Žádné komentáře: