neděle 24. ledna 2021

navalny neruda

Co s tím?

Nerudovské dilema, co se starým slamníkem? Co s Navalným, jehož liberální ideje nejsou než trouchnivým podvodem a metody jakbysmet. Kdysi jeden znalec Ruska tvrdil, že Jelcin je tak populární kvůli své mordě, od konce osmdesátých let se energická Jelcinova tvář pomalu měnila v nabobtnalé nic, podobně Navalný, sexy tvář nedávného mladíka se vlivem alkoholu a pohodlného života začíná podobat tváři staré baby, včetně Jelcinovské asymetrie těla. Co s tímto očividným agentem západního podvodu? Rusko není ve snadné situaci, všechno je povoleno, aby se tento agent bidenovské svobody dostal k moci. Západ evidentně platí tisíce lidí kolem něho, kteří mu dělají stafáž, část štábu není ruského původu. Text k propagačnímu videu s Putinovým palácem byl podle lingvistických odborníků prokazatelně přeložen z angličtiny.  Řadu dní informační a reklamní specialisté cílili na mládežnické skupiny včetně nezletilých, aby je svedly k účasti na demonstracích. Např. ve Vladivostoku demonstrovalo 300 lidí, z toho 200 bylo nezletilých. Rusko zažilo píár úder, cílená propaganda protistátních protestů na různé populační segmenty, např. reklama protestů na videích s hollywoodskými novinkami, influenceři neztráceli čas s kritickou většinou, soustředili se na pasívnější procento mládeže vyhodnocené jako přístupné západním svodům. Mládež si od účasti na akci slibovala sociální status v brzké budoucnosti, otevřenou cestu k západním džobům atd.  Americké velvyslanectví se aktivně zapojilo, minulý týden zveřejnilo na svým stránkách organigram protestních pochodů, něco podobného se dá kvalifikovat jako hrubé vměšování a zneužití diplomatické půdy, ale to je u západních vulgárních demokracií dnes normální, pokud by něco takového provedlo Rusko, sankce by stíhala sankci.

        Celá protestní komedie není než píár komedií, mladí bojovníci za destrukci státu mají vizi sladké odměny života na západě, u Navalného širšího  štábu je běžné, že dobře postavení členové této struktury volně pendlují mezi západními hlavními městy a Ruskem, ne autostopem, ale ve finanční vatě. Vize fiktivní, vylhané prosperity je hlavním životním motorem velké části dnešní mládeže, možná to v Rusku nebude tak tragické jako zde. Navalný se může bez problému prezentovat v letošních parlamentních volbách, podle průzkumu dostane 6% hlasů, ovšem stejně jako Lenin, kterému se představa voleb do sovětů nezdála moc zajímavou, dá přednost pokusům o revoluci, co s 6% v parlamentu, stejně jako v Leninově případě, za podpory německého nebo amerického imperialismu, stačí malá podpora v populaci, aby se pokroková klika, sociální nebo liberální, zmocnila moci.
        Otázka Nerudova slamníku byla především technickou otázkou, co se smetím? Ruské státní vedení dnes tvoří extrémně schopní, na rozdíl od našich končin, poradí si s technikou problému, i když má tak velké krytí v celém západním establishmentu. Pár hodin pasívní účasti na zasedání ruské bezpečnostní rady by muselo být pro dotyčného životním zážitkem. Na prvním místě v spekulaci o řešení - je možné programovými prostředky vstoupit do sítí facebooku, twitteru, instagramu atd., které mají centrální servery mimo Rusko a blokovat tam posty s výzvami a organizací protestů? Je možné toto řešit na centrálních bodech internetovské sítě, které se nachází v Rusku?  Pokud je to možné, pak je problém se smetím typu Navalný vyřešen. Ruské sociální sítě jako VKontakt na popud prokuratury podobné výzvy a reklamu násilí zablokovaly. Rusko a konečně žádný stát, si nemůže dovolit nechat na svém území volně působit propagagandistickou strukturu typu amerických sociálních sítí. Je naivní se domnívat, že youtube, facebook, twitter, instagram, tiktok atd.  přenesou databáze ruské komunikace do Ruska a budou respektovat ruské zákony, spíš dělat reklamu americkému imperialistickému pojetí demokracie. Dokonce situace je tak absurdní, ruský facebook se monitoruje na serverech v Kyjevě a ve Varšavě, u úhlavních nepřátel a protiruských štváčů.
       Pokud není možné technicky zasahovat do sítí facebook, twitter atd., pak se musí v ruském informačním prostoru tyto sítě úplně zablokovat, módní influenceři propagující kosmetiku a protistátní násilí jednoduše přijdou o džob. Ve velkých městech, kde je mládež zkušenější v komunikaci a není tak přístupná demagogii, na demonstrace přišlo relativně velmi málo lidí, např. ve 20 milionové Moskvě podle policie 4 000, podle Reuters 10 000, což je nic, větší poměr demonstrantů k celkové populaci lokality se pozoroval v menších oblastních městech. V celé zemi demonstrovalo 30-40 000 převážně mladých. Ruská prokuratura si počíná velmi aktivně a účinně, při vší korektnosti, její mluvčí prohlásila, že každý případ rozpracují a právně osvětlí, prokuratura začala stíhat internetovské vyzyvatele k nezákonným protestům, obzvlášť ty, kde je podezření z provokování málo zletilých, hrozí jim velké finanční pokuty, je možné, že to k zablokování podobných komedií v budoucnosti bude stačit. Všeobecně političtí pozorovatelé soudí, že protest nebyl úspěšný.  

Žádné komentáře: