středa 16. září 2020

eu perspektiva

Evropskounijní perspektivy

 Ve Švédsku už nikoho nepřekvapí šturmování vězení ani házení granátů na policejní stanice, znásilnění se bude muset kvůli četnosti vymazat z trestního zákona. Normou jsou i pouliční přestřelky a přepadení. Víc než čtvrtinu zločinů mají na svědomí etnické bandy vzešlé z imigrace. Sociálnědemokratický ministerský předseda Stefan Lofven loni přiznal, že existuje korelace mezi organizovaným zločinem a imigrací. Masová imigrace do země, kterou mají na svědomí právě sociální demokraté, je doprovázena nenávistí k židům a islamismem. 

       Před pár měsíci byla ve Švédsku zaregistrována  Arabská strana, sekretář strany Krar Al-Hamede vysvětluje na facebooku (viz) Švédům, jak se věci mají. V plánu má vystěhovat ze země všechny lidi, kterým se nelíbí multikulturalismus a etnická tranformace země, podle posledních voleb v 2018 to bude kolem 20% lidí. Sekretář Arabské strany dál píše na facebooku: „Takoví lidé zde nemají co pohledávat, jejich Švédsko, které by chtěli vrátit, navždycky zmizelo“. Podle jeho úvah takové řešení prospěje všem stranám, včetně konzervativním penzistům, kteří multikulti nemají v lásce. Jejich novým domovem se může stát Polsko, Nový Zéland nebo Thajsko, švédský stát musí na sebe vzít náklady spojené s realizací této politiky. Jiné řešení, jak se zbavit původního obyvatelstva zatíženého konzervatismem, neexistuje. Na druhé straně operuje Al-Hamede tvrzením, že žádné původní obyvatelstvo neexistuje, všichni jsme v nějakém pokolení imigranty. Aby se nastolil budoucí společenský mír, bude se muset podle sekretářových představ sáhnout i k násilnější formě transferu lidí ze země.
     Nová politická strana nabourává stereotypy chápání švédské reality, má v programu úplně něco jiného, než co hlásají jiné imigrantské strany, program strany nepřipomíná IGIL ani kalifát, ale spíš Martina Luthera Kinga nebo Násira. Členem strany se může stát pouze člověk, který zdárně ukončil střední školu, nejlépe univerzitu a za posledních pět let neměl žádné oplétačky s policií. Strana se chápe jako socialistická představitelka arabského národa, představuje se jako nadkonfesionální politické hnutí, ženy i gayové jsou ve straně vítány. Politický koktejl nové strany má šanci přilákat mimo velkou arabskou diasporu i mnoho levičáckých Švédů, ti jsou tradičně otevření jakékoliv politické utopii, musí vypadat levicově. Strana má velkou šanci dostat se do parlamentu, nabídnou místním Arabům sociální lift s modernější fasádou a levičáckým Švédům pocit, že boj s kapitalismem, fašismem a konzervativismem pokračuje dál. Čí zájmy a vlivy se skrývají za novou stranou, jak se na tom podílí etnické skupiny pohybující se na hraně zákona, které se snaží proniknout do rozhodovacích struktur státu, není zřejmé, též se neví, jak zareagují Švédové, kteří mají být vysídleni ve jménu vyšší pokrokové spravedlnosti. 

Žádné komentáře: