neděle 9. dubna 2017

giovanni sartori

Giovanni Sartori – princ v sociálních vědách

92letý Giovanni Sartori, jeden z největších politologů a sociologů přítomnosti zemřel. Profesor nejprestižnějších amerických universit Stanford, Yale, Harvard aj. Byl Kissingerovým přítelem, Obama byl jeho žákem, respektoval ho i Ronald Reagan o němž řekl: "Neměl vysoké vzdělání, ale úžasný politický talent a výjimečný praktický rozum". V nedávném hovoru s il Giornale o islámu.
Profesore, čelíme islámské invazi?
   Invazní vlna z islámských zemí se musí zarazit, islám nelze integrovat do evropské tradice. Říkám to řadu desetiletí.

Jste pravičák..
   Levice, pravice, nezajímá mě to. Důležitý je smysl pro realitu. Studuji ty věci celý život. Snažím se pochopit politické, ekonomické a etické mechanismy, které řídí vztahy islámu a Evropy, abych mohl navrhnout řešení té katastrofy, které čelíme.
Jaká katastrofa?
   Tvrzení, že lze mírovým způsobem integrovat obrovskou komunitu muslimů, věrnou teokratickému monoteismu, která odmítá akceptovat separaci politické a náboženské moci – katastrofální iluze. Tato nesmyslná fantazie povede k válkám čím dál tím otevřenějším a současnějším.
Proč?
     Islám po třicetileté přítomnosti v západní Evropě odhalil pravou tvář. Jeho adepti jsou ochotni se vyhodit do povětří, a to pomocí nejmodernějších technologií. Islám se nevyvíjí, jde o teokratický monoteismus formovaný v 7. století, zcela nekompatibilní se západním monoteismem. Po vítězství Vídně v roce 1683 se tato realita ignorovala a čelíme jí s novou silou dnes.
Nelze kohabitovat?
    Ne, západní společnosti jsou založeny na suverenitě lidu, islám na suverenitě Alláha.
Integrace muslimů do naší společnosti není možná?
    Od roku 630 nezná historie jeden případ muslimské integrace do nemuslimské společnosti. Podívejte se na Indii nebo Indonézii.
Ve svých zemích muslimové žijí pod suverenitou Alláha bez problému, zatímco na západě..
     Muslimský imigrant na západě se stále ztotožňuje s tímto principem a odmítá západní etické a politické principy, nemůže se integrovat. V Anglii nebo Francii je třetí generace muslimů ještě fanatičtější a víc násilná než ty předchozí.
A multikulturalismus?
     Co je to vůbec multikulturalismus? Nesmysl, nic takového neexistuje. Levice, která s tím termínem operuje o islámu nic neví. Jejím diskursem je ignorantství. Číňané jsou Číňany několik tisíc let a perfektně v našich městech kohabitují i se svými zvyky a tradicemi. Podobně Evropané židovského původu. Nikdy ne muslimové. V soukromém životě ať si věří čemu chtějí, ale politicky musí akceptovat naše zákony a lidovou suverenitu, jinak nemají na západě co pohledávat.
Jestli někdo z levičáků uslyší vaše úvahy, prohlásí vás za xenofoba.
   Celá levice je skandál. Jsou zbabělí a ztratili původní ideologii, aby zůstali „progresívními“ zaštítili se hanebností typu „hranice všem otevřené“.
Co dělat?
     Respektovat zákony a pravidla. Imigrace do Evropy již dál není únosnou. Každý migrant musí mít vízum, dokumenty, jasnou identitu. Ilegálové musí být odsunuti zpátky do svých zemí. Ti kteří zůstanou nemohou dostat volební právo, jinak muslimové vytvoří nebo ovládnou politické strany a v důsledku jejich vysoké porodnosti budeme ztraceni, během pár desetiletí to tu všechno ovládnou. Staneme se menšinou ve státě ovládnutého šarií. Žil jsem třicet let v USA, měl jsem všechna práva kromě volebního a nevadilo mi to.
A co masívní transfer imigrantů po lodích?
    Každá urgentní situace má své etapy. Jsme v poslední etapě: válečné. Jsme napadáni a aby bylo jasno musíme se bránit všemi zbraněmi, které máme k dispozici – letadly, torpédovat je atd.
Co to říkáte?
   Říkám, že jsme ve válce kdy druhá strany nerespektuje teritoriální vody. Pošleme letadla k libyjským břehům, potopme lodi v přístavech. Je to jediná reálná možnost jak je odradit od invaze do Evropy. Po dvou, třech útocích přestanou.
Pro některé intelektuály je západ vždy viníkem.
  Jsou stupidní, sebedestruktivní. Inkvizice byla tragedií, ale toto fanatické období západ před staletími překonal. Ne tak islám. Není schopen evoluce. Je to svět bez pohybu, nikdy nevstoupil do industriálního věku, ani ty nebohatší muslimské země. Mají obrovské bohatství v ropě, ale nic nejsou schopni vyrobit, všechno musí dovážet. Symbolem jejich civilizace je bazar.
Podle některých teoretiků mezi civilizační kontakt obohacuje?
    Pokud existuje vzájemný respekt a vůle k soužití. Jinak nemůže jít o obohacení, ale o válku, kde nejmocnější zbraní je demografie, totálně v jejich prospěch.    
A Evropa?
   Už neexistuje. Nikdy jsem neviděl stupidnější instituci než je Evropská unie. Favorizuje masovou imigraci, devastuje evropské ekonomie a celou Evropu to dovede do nezaměstnanosti a chudoby.
Evropa podle vašich představ?
   Konfederační, složená jen z původních sedmi zemí. Aktuální EU složená z 28 zemí a 28 jazyků je nesmyslem, nic neví o islámu a je totálně neschopná obrany, je směšná a nezodpovědná.
Jak to s islámem v Evropě skončí?
   Máme lidské bomby, islámské mučedníky – svědčí to o tom, že se blíží vyvrcholení.


22 komentářů:

Miroslava Drápalová řekl(a)...

Je to vynikající rozbor a mělo by se to dostat ke šem evropanům a ihned

Anonymní řekl(a)...

Zatim nejpresnejsi komentar k soucasne situaci ktery jsem cetl. Tom

Radek Doležal řekl(a)...

a co na to Slávek Sobotka?

Anonymní řekl(a)...

Úžasný rozbor, doporučuji přečíst všem!!! To je ta pravda.

Anonymní řekl(a)...

Bohužel obrovská pravda. Vznik EU je největší neštěstí Evropy. Rychle, pokud to ještě jde zavřít hranice.

milan kadlečík řekl(a)...

To naši vítači a havlisti po přečtení nevydýchají.

Anonymní řekl(a)...

NAPROSTÁ OPRAVDA, CHTĚLO BY TO VYSTOUPIT Z EU A MOBILOZOVAT LIDI, KTEŘÍ JEŠTĚ NEZTRATILI ZDRAVÝ ROZUM.

Anonymní řekl(a)...

nezbývá,než vytvořit obrovské domobrany, svrhnout vlády, začít vytlačovat vše muslimské z Evropy, pokud tedy již není pozdě.

Anonymní řekl(a)...

stoprocentně se měly ty lodě poslat ke dnu i s nimi...

Anonymní řekl(a)...


Na co existuje EU,když není schopna chránit své občany a není schopna chránit své hranice,třeba i silou? Výchozí článek jasně říká,co nás a naše potomky čeká!Každý národ má svoji rodnou zemi.Ať si doma udělají pořádek a neotravují v EU.Nejsou to žádní chudáci.Jedná se o postupnou okupaci a zotročení občanů Evropy.Toto chce EU?

Anonymní řekl(a)...


Tak už konečně kurva vezměme vidle a lopaty a pojdme ty Sobotky pobít,udělejme to pro záchranu našich dětí a vnuků

Ivan Hron řekl(a)...

Je smutným paradoxem naší "svobodné" doby, že to co pan Sartori říká a formuluje lze poměrně snadno vymyslet, většina lidí na to denně přichází sama. Problémem téměř nepřekonatelným je takové poznání zveřejnit. Média jsou v děsivém stavu, zvláště ta veřejnoprávní. Zbývá tato samizdatová forma. Denně máme z České televize výplach mozků, naprosto neomalený, žaludek pobuřující, podporovaný žvanily kterým je dáván plný prostor. Na demokracii rezignovaní lidé, viz například současná Francie, znechuceně nejdou k volbám. Jak asi vypadá takový soumrak před vznikem občanské války? Co všechno si lidé nechají líbit? A nad tím přiblblý a servilní redaktor ČT stráví při výročí smrti parašutistů/atentátníků hodinu snahou o "vyprecizování" výraziva k této události, tolikrát historicky překroucené podle potřeb té které politické garnitury.

Joseph T řekl(a)...

Áno, presnejšie to asi ani nejde pomenovať, tento článok presne opisuje celú situáciu okolo EU a Islamu. Ak chceme v kľude žiť a vychovávať svoje deti a vnúčatá, tak by sme mali brať vážne tieto riadky. Veľa ľudí tvrdí že, EU je zlo, z ktorého treba čím skôr vystúpiť, Briti to pochopili. Myslím si že sme zvrchovaný a hlavne sebestačný štát a nepotrebujeme k tomu diktát EU.

Anonymní řekl(a)...

Abychom dokázali zvrátit vývoj událostí, je potřeba o islámu vždělat 10% populace - viz. https://whaticando.today/cs Šiřme a vždělávejme se!

Nebuďme srabi! řekl(a)...

Co furt chcete, kurva, řešit??? Vždyť máme každé 4 roky možnost to udělat ve volbách!!!
Nejsme schopni si ani zvolit pořádně svoje zástupce! Tak co furt řvete? Máme, co jsme chtěli a patří nám to! Kvůli tomuhle, jsem ale s klíčema nezvonil! Každej furt čeká, že ho establishment snad někdy taky pustí k "lízu", a tak všichni maličko s nimi kolaborujeme - co kdyby ...
Je to stejné, jako za komančů - jsme srabi!!! Kdo chce žít jinak, nezbude mu, než emigrace, ale jen za cenu, že přijde o spoustu pohodlí. Protože do multikulti absurdistánů se emigrovat nedá. To můžeš zůstat zrovna tady!
A končím. Jen ještě maličkost, podstatná, na konec. Největší náš problém je, že se bojíme toho, co kdyby tady, náhodou, zavládl pořádek. viďte, ruku na srdce ...
Pokud chceme něco změnit, musíme se nejdříve stát svobodnými občany, tím osvobodit i rodinu. Dokud budeme nevolníky státu, nemáme sebemenší šanci. Začněte chodit k volbám a volte jinak!!! Zatím vítězí nájezdníci, nám se utahuje obojek a oni se chechtají. Stát vytváří jedeno omezení za druhým a to já nechci. Já se nebudu přizpůsobovat nájezdníkům, oni se musí přizpůsobit nám. Zatím ale, nás mají na lopatě. Počkám si na výsledky voleb, a pak se rozhodnu, kde chcípnout.

A teď se klidně podepíšu.

Jaromír Pauliš, důchodce

P.S.
Nabízím řešení.
Volit tak, aby bylo možno změnit systém zastupitelské demokracie, na demokracii přímou = švýcarského typu. Potom pomocí všeobecných referend postupně změnit Ústavu a v ní státoprávní uspořádání na spolkovou zemi (Čechy, Morava a Slezsko) a dále dle švýcarského vzoru. Zavést povinný vojenský výcvik, jako mají Švýcaři, čímž vznikne i Národní garda na obranu státu. Každý absolvent vojenského výcviku má doma svoji zbraň i se střelivem!!! A dále dle nové Ústavy, která by vycházela z více než 700leté zkušenosti Švýcarů.
Má to však jeden háček. K tomu je potřeba mít "dospělé" občany - s velkým "o". Nezaměňovat za "uvědomělé", to už jsme tady jednou měli.
Já mám jasno a vy? Na ulici to navyřešíme, jedině volbami. Na občanskou neposlušnost oni mají dost pitomečků, kteří nás zašlápnou, jako červy!!! A na to také čekají. Jedině nenásilná forma má šanci. Je třeba využít demokratické prostředky, dokud je ještě máme. Jak píše výše citovaný vědec, šaríja tohle neumožňuje!!!

Miroslav Žítek řekl(a)...

Nesmyslná řešení, jako zastavit milionové masy násilím jsou stařeckou utopií. Zrušení existující EU není v silách jednotlivých států a řekněme si upřímně ani v jejich ekonomickém zájmu. Jediná cesta je změna organizační struktury EU, stanovení přesné právní suverenity jejích členů (což pánové Klaus a Zeman při vstupu totálně podcenili) a podniknutí systémových (nevojenských) kroků na územích produkujících migranty. Předpokládá to ovšem sjednotit pro tyto kroky dostatečnou část Evropy proti zájmům zakládající sedmičky, což je úkol daleko těžší, než líbivě křičet vystupme z EU, ochráníme se sami atp.. Začít musíme my sami, v říjnu ve volbách. Žádné slibotechny typu Babiše a Okamury nám nepomohou, protože to neumí. Levicové strany se musí semknou a postavit za zájmy naší země, nedohadovat se o EU, NATO a podobných nesmyslech, ale řešit doma i ve světě existující problémy. EU není jen o řešení povinností, ale hlavně o právech jejích členů.

Anonymní řekl(a)...

VÁŽENÝ Jaromír PaulišI, PANE důchodce
MÁTE VELICE VYHRASNĚNÝ NÁZORY SKTERÝM SOUHLASÍM ,AŽ NATO ,ŽE ČESKÁ REPUBLIKA NEPOTŘEBUJE
ŽÁDNÉ VOJSKO KDYBY NĚCO VYPUKLO -TAK CELÁ EVROPA JDE KE DNU! ATED K POLITICKÉ SITUACI ANO VŠICHNI NADÁVÁME A KDYŽ JDEME VOLIT NECHÁVÁME SE OPÍT ROHLÍKEM
"STAČILO BY ABY SE UDĚLAL ZÁKON, KDYŽ CHCEŠ BÝT POLITIK,PODEPÍŠEŠ PROHLÁŠENÍ
NEBUDEŠ KRÁST PODVÁDĚT JINAK PŘÍJDEŠ O VŠECHEN MAJETEK A DO BASY!
A JESTLI BUDE NEBO NEBUDEŠ DOBRÉJ- TAK MAXIMÁLNĚ
BUDEŠ VYKONÁVAT FUNKCI 5LET! ABY JSI SI NEZVYKL JAKO
KALOUSEK A SPOL.ŽE V POLITICE BUDEŠ DO SVÉ SMRTI!!!!
JEDEN ZÁKON BY VYŘEŠIL VŠE

Mary řekl(a)...

Wanda
Myslím si, keby sa nebola rozbila Ceskoslovenská republika,prípadne keby sa bola spojila Vyšehradská štvorka, nemuseli sme vstupovať do NATO a Europskej ônie, ktorí nám zviazali ruky viac ako RVHP a Varšavská zmluva. Možno by sme zili skromnejšie, ale vo vačšom pokoji a nezávislosti. Anglicko nám vnutilo svoj jazyk ako dorozumievací, strácame národnu identitu naše deti nepoznaju pekné obyčaje svojich predkov, národné dejiny, spisovateľov, ktorí by pri menšom utlaku boli hodni Nobelovej ceny. Kvôli rôznym projektom sme si zničili prenádhernu prírodu a ešte máme prijímať kultury oveľa nepriateľskejšie ako v ranom stredoveku pri sťahovaní národov. Moja mať sa dožili 97 rokov, pri zdravej pamati. V českej škole sa naučili na základnej škole vyše 400 slovenských ľudových piesní + české a iné. Koľko slovenských piesní vie Tvoje dieťa?

Anonymní řekl(a)...

A co na to zmanipulovaní a bůh ví kým ovládaní a placení šéfově evropských vlád? NIC. Takže dospějeme k otevřené válce mezi muslimy a zbytkem světa, jenže čas ještě nedozrál. Kdopak asi na tohle čeká a mne si ruce? Že by soudruzi z Bildebergu?

Anonymní řekl(a)...

Evropa podle vašich představ?
   Konfederační, složená jen z původních sedmi zemí. Aktuální EU složená z 28 zemí a 28 jazyků je nesmyslem, nic neví o islámu a je totálně neschopná obrany, je směšná a nezodpovědná.
Pod tohleto se podepisuji, přeci není možné z jednoho centra řídit 500 milionů občanů, že?

Anonymní řekl(a)...

To si myslí prakticky každý vzdělanýá člověk v Evropě, co říká, pokud jde o současný stav v té nezvládnuté invazi. Že se nezvládla, je jasně vina těch, co je pouštěli do svých zemí baz kontroly. Ale jeho názor na Evropu,jako by se 28 míst nedomluvilo a sedm ano, je tak nelogický, že se tomu u něj, vědce, divím. Navíc, není možné převracet důsledky dějin. Nedobrý stav EU je dán tím, že jsou v čele její administrativy naprosto nevhodní lidé, zřejmě kariéristé, kteří naprosto nesmyslně si myslí, že jsou výš než přesedové vlád. To by se mělo radikálně změnit a byl by pořádek. Musí být vyloučeno, aby se v Bruselu někdo povyšoval nad předsedy vlád. Nesmí se narušovat zodpovědnost předsedů vlád za podobu Unie.

Jano + M řekl(a)...

Plne sa stotožňujem s p. I.Hronom. Bohužiaľ ani na Slovensku sa človek nedozvie celú pravdu a potom nutne musí byť náchylný na prijatie tej inej pravdy z iných zdrojov. Keby si každý politik uvedomil, že islam nie je o spolužití s iným náboženstvom, tak by snáď ich rozhodnutia za niečo stáli. jano