neděle 17. března 2024

vampir volby

Čeští vampíři

Vampíři z natovské sekty Pavel, Fiala, Černochová a spol. dnes mohou slavit, konečně se povedlo, u akčního movie si místo jednoho mohou dát rovnou dva bio kuřecí hamburgery s litrem coly výjimečně sugar normal level. Celou sobotu vedle procentní javky (účasti) ve volbách ruské servery zaplavovaly zprávy o odražených střelách z českých RM-70 "Vampír" nad belgorodskou a kurskou oblastí, bylo ovšem jasné, že Rusům musí dojít střelivo nebo se do vampíru taky netrefí. Dnes ráno konečně vampír pronikl v Belgorodu do rodinného domu, kde při snídani zabil šestnáctiletou, otci se nic nestalo, ale dostalo se mu nemocniční péče, když to totiž viděl, dostal malou mozkovou příhodu. České miliardy se nakonec dobře zfruktifikovaly.

            Ukrajinci už třetí den i za cenu obrovských ztrát útočí v sumské  oblasti na ruské hranice, po dělostřelecké přípravě, jak v malých skupinách, tak v jednotkách s obrněnými vozidly. Rusové ukrajinský útok během prezidentských voleb očekávali a dobře se připravili, do dnešního rána se jim dařilo udržet situaci pod kontrolou a způsobit protistraně velké lidské ztráty. Jde o velký problém, pokud by se Ukrajincům podařilo zmocnit některých ruských měst, válka by se posunula do úplně jiné roviny. Podle mluvčího Kremlu Peškova, je prezident o situaci na hranici permanentně informován, na belgorodskou oblast zaútočilo během posledních dní 2,5 tisíce ozbrojenců, 550 jich bylo zabito. Italská Destra to komentovala údivem nad řekou zbytečně prolité krve bez jakékoliv vojenského smyslu, jen šílenci mohou hnát lidi proti tak opevněné hranici na jistou smrt. Destra píše, že ruská reakce byla tvrdá a rychlá, ani sebemenší infiltrace na ruské území.   
              Hlavní ruskou událostí jsou samozřejmě prezidentské volby, média reportují procento účasti v jednotlivých městech a oblastech, to se totiž interpretuje jako hlavní volební ukazatel, vysoké procento účasti signalizuje podporu lidu prezidentovi a jeho politice. Dnes v poledne odvolilo víc než 65% oprávněných voličů, v peripetiích politické logiky je velmi významné např. procento účasti v Moskvě a Petrohradě nebo v nově přičleněných oblastech. Desítky tisíc Rusů pobývají v thajském Phuketě, před volební místností na ruském konzulátu stála dnes v poledne kilometrová fronta zájemců o volební urnu, kontrastuje to se zájmem o volby v EU a s naším pojetím voleb, kdy v podstatě o nic nejde.       
             Průběh voleb sleduje víc než 1100 zahraničních pozorovatelů ze 129 zemí, které poslaly mezinárodní organizace, o jejich objektivitě bude samozřejmě ČT a kartel Pavel a spol. pochybovat, ale když se podíváme o koho jde a kdo je poslal, pochyby zmizí. Francouzský pozorovatel Christian Ro monitoruje volby v Moskvě: "Rusové tu vypadají šťastnější než Francouzi. Vidím velký rozdíl k Paříži. Moskva vypadá bohatě a luxusně, nevím, je to tu jako kdysi dávno v Paříži." Německý pozorovatel v Belgorodě politolog a publicista Christoph Herstel řekl, že obyvatelé ostřelovaného města projevují velkou statečnost, nebojí se vzdorovat západním zemím a ukázat jim odolnost a oddanost vlasti. Belgorodu patří velká úcta, řekl politolog. Novinář z Washington Post v článku 15. března napsal, že mezi obyvateli Belgorodu nepozoroval vůli volby bojkotovat, spíše naopak, navzdory ostřelování jít volit.
             Americký pozorovatel v chersonské oblasti Martin Kovalik je profesorem práva na pittsburgské univerzitě, říká, že oblast nevypadá, jak ji líčí západní  média, žádnou okupaci nepozoruje, při všech složitostech doby tu lidé vypadají šťastně. Nikdo nikoho nenutí, aby šel hlasovat. Podle profesora lidé na Západě často ztotožňují mediální líčení s realitou, o jistých věcech se nepochybuje, člověk nepodrobí mediální pseudofakta ani minimální kritické reflexi, ale ony neodpovídají pravdě. Podle pozorovatele z jižní Afriky Passeka Farumele, který je politologem a zakladatelem hnutí "Za panafrikanismus", se na Západě lidem vnutí šablona ke čtení reality, např. jet do Ruska a být svědkem něčeho se kategoricky nedoporučuje.    
             Politická pravda se dá často dedukovat ze singulárních detailů, o Dněsterské republice v českých médiích včetně serveru ČT existují z neznámých důvodů přehršle lží a nesmyslů, proč by nemohla stát v budově jejich parlamentu socha Lenina? Přitom v Čechách měli kdysi monopol na největší sochy této kategorie? Ve francouzských nebo německých mainstreamových zdrojích nechovají k této republice velké sympatie, ale nikde se nenajde tak zarputilá míra odporu, hnusu a potměšilých denunciací k obyvatelům této republiky jako v českém mainstreamu, téměř jako bychom s obyvateli republiky byli ve válce. Dněsterská republika požádala před lety o začlenění do Ruské federace, Rusku v dané geopolitické situaci nezbývalo než takticky na žádost neodpovědět, nicméně kdo požádal o ruské občanství, dostal je, a to jsou téměř úplně všichni, tj. 300 000 lidí. Navzdory očerňování, bojkotování a blokování republiky, vidíme na dokumentačních video dlouhé fronty lidí před šesti volebními místy v republice, aby si vystáli hodiny a mohli dát hlas diktátorovi, který je tisíce kilometrů daleko od jejich hranic. Samozřejmě unijně zdrogovaný Čech okamžitě najde vysvětlení.                     

Žádné komentáře: