pátek 15. září 2023

zelenský luc ferry

Luc Ferry, Oleg Soskin a spousty zabitých...

Poradce prvního ukrajinského prezidenta Kučmy politolog Oleg Soskin píše na svém kanálu na youtube, že Ukrajina už dál nemá sílu, aby přežila tak hrozné výměny úderů s Ruskem. Podle ukrajinského politologa v zemi, i z důvodu úprku milionů na Západ, vypukla populační krize a prakticky se porodnost zastavila. Pokud válka dál potrvá, Ukrajinu to totálně zničí a kdo vyhraje: Polsko, baltské země a USA, prohraje Ukrajina. Pokud v Česku diskutujete s Ukrajinci, vesměs mají podobný náhled, někteří dokonce říkají, že území není problémem. Začíná to vypadat, že válka pokračuje jenom proto, že je to přání USA a jejich evropských satelitů a poskoků typu Černochová a Fiala. Američtí satelité v Evropě čerpají politickou inspiraci a informační pravdu z nezávislého zdroje "Zelenský", kterému reálné vidění věcí uniká.

          Počátkem září se volily ve 20 ruských oblastech parlamenty a v 21 oblastech gubernátoři, ve všech oblastech s výjimkou Chakasie, kde se stal gubernátorem komunista, s největší převahou zvítězilo Putinovo Jednotné Rusko, obzvlášť hodně hlasů tato strana dostala v doněcké oblasti. Druzí ve voličské přízni skončili komunisté. Samozřejmě "nezávislé" evropskounijní zdroje volby moc nezmiňují nebo je interpretují jako zmanipulovanou frašku asi navíc zfalšovanou. Ovšem zrovna v doněcké oblasti bude mít Putin z pochopitelných důvodů nejvyšší možný rating z celého Ruska.
        Bývalý francouzský ministr osvěty a esejista Luc Ferry patří mezi nejvlivnější hvězdné komentátory ve Figaru. Luc Ferry vždy patřil k těžkým kritikům Putinova ukrajinského tažení, v čtvrtečním Figaru píše o ukrajinské válce. Americké a evropské elity nejsou schopny ničeho jiného než potencovat válku, která je stejně nesmyslná jako vražedná. Debata o Ukrajině se stala radioaktivní. Minimální názorová diference k Zelenskému, z kterého média udělala reinkarnaci Krista, znamená denunciaci za kolabo-putinovce. Navzdory miliardám dolarů vojenské pomoci je tzv. kontraofenzíva v koncích. Argumenty míru se vydávají za slabost, která podobně jako v Mnichově povede jen k válce a ke zhanobení. V této logice je morálka odvahy zcela irelevantní. Ano v 6. pařížském obvodě jsou připraveni bojovat až do posledního Ukrajince. Přestaňme s lekcemi morálky, v roce 1940 šli naši rodiče bojovat osobně. V Paříži nikdo nic neriskuje, umírá se jinde. Všichni přívrženci ukrajinské integrace do EU a jejího vyzbrojování až do úplného vítězství, tedy do obnovení celistvosti země včetně Krymu, odmítají vidět, že tato země je mostem mezi Evropou a Ruskem. Putin chce podle těchto názorů obnovit impérium a dojede až do Varšavy, pokud se nezastaví.
           Pravda, neodpustitelná svatokrádež, je taková, že to byli Ukrajinci, kdo inicioval válečnou logiku když se rozhodli v roce 2015 si podrobit zbraní ruské regiony, aniž by měli sebemenší úmysl, jak přiznal Holland, respektovat Minské dohody. Prvním rozhodnutím Majdanu bylo sesadit z trůnu ruský jazyk. Separatismus v Doněcku, Lugansku, na Krymu byl předvídatelný, zahájit proti němu válku místo vyjednávání o autonomii bylo absurdní a sebevražedné. Obyvatelstvo Krymu je z 85% ruské, žádný ruský prezident je nemůže nikdy opustit. Každý jiný na Putinově místě bude pro Západ ještě horší. Namísto toho, aby se Evropská unie snažila prosadit Minské dohody, sklonila se před Bidenovým diktátem. Putinovi se podařilo shromáždit na své straně plejádu antiamerických národů a dnes už i antievropských. Velmi dobrý výsledek. Z Evropanů se stali poloidioti užiteční americkým zájmům. Buď v Evropě uvidíme nového de Gaulle, který prosadí mírový plán, nebo přijde katastrofa, současné evropské elity kromě potencování války nejsou schopny ničeho jiného. 

Žádné komentáře: