pondělí 18. září 2023

pontida lampedusa

Lampedusa kontra Pontida

Leyenová s Meloni se přiletěly do Lampedusy přesvědčit o imigračním moři, atomové válce nejspíš též uvěří až uvidí kráter po výbuchu bomby před oknem. Masovou imigraci do Evropy zastaví někdo jiný, určitě to nebudou tyto dvě a vůbec ne plán, s kterým přišly. Invaze do Itálie zažívá jeden z pravidelně se opakujících vrcholů, víc než imigrační intenzita může šokovat zpráva z Trevíza v severní Itálii, tuniský imigrant v únoru znásilnil imigrantku, Severoafričan neznámou ženu zablokoval v odlehlé chodbě imigračního centra a přinutil ji ke styku. Prokuratura okamžitě jednala a násilník ztratil veškerá práva na ubytování a stravu. Benátský soud minulý týden sankce zrušil s odůvodněním: "Členský stát Unie nemůže  na žadatele o mezinárodní ochranu uvalit sankce spočívající ve zrušení nebo zastavení materiálních podmínek přijetí ani v případě vážného narušení pravidel přijímacího centra nebo násilného chování. Žadatel musí mít příslušnou zdravotní péči a důstojnou životní úroveň." Je jasné, že stejným problémem jako jsou dnes imigranti, jsou  v EU i soudci a jejich ideologizované chápání spravedlnosti. Okolí Giorgie Meloni mluví o velkém evropském dni, Leyenova se prý na Lampeduse zasnoubila s italskou linií k nelegální imigraci, dokladují to tím, že Leyenová prohlásila: "My musíme rozhodnout, kdo může vstoupit do Evropy a ne pašeráci", stranická propaganda Meloni FdI akcentuje termín pašeráci, na kterém se obě shodly. Stačí terminologická shoda a dokonáno jest.

          Obvykle existuje velký rozdíl mezi mluvit o dělání a něco udělat, mezi těmito dvěma póly se v tomto konkrétním případě nachází Středozemní moře a evropskounijní ideologie. Mateo Salvini před pár lety ve funkci ministra vnitra imigraci téměř zastavil a právě z tohoto důvodu měl minulý týden stání u palermského soudu, k dalšímu stání 6. října přijede proti němu svědčit Richard Gere. Salvini se shromáždění v Pontidě Geremu do Kalifornie vzkázal: "Richarde, jestli se ti tak líbí imigranti, otevři jim vrata svých vil. Lampedusa je plná..." Leyenová minulé měsíce dvakrát navštívila Tunis, Tunisanům slíbila za uzavření imigračního toku do Evropy finance, ale po návratu do Bruselu se nic nedělo, unijní levičáci včetně Borella se postavili i proti umírněným ujednáním s Tuniskem, a to je asi důvod, že tuniská pobřežní služba přestala konat a přišlo imigrační tsunami.  Meloni, místo aby jednala stejně tvrdě a účinně jako kdysi Salvini. přenesla zodpovědnost do Bruselu, odkud nikdy žádné rozumné řešení nemůže přijít. V EU se od imigrační katastrofy v roce 2015 imigrační ideologie nezměnila. Ochrana hranic, Frontex vybavený pravomocemi, stíhání pašeráků a ONG, imigrační hotspoty v limitrofních zemích jsou řešením, řekla též v Lampeduse Marion Maréchal, která vede kandidátku Reconquete do Evropského parlamentu. Rozhodovat o imigraci je dnes prerogativou EU, pokud Meloni nezvolí radikální řešení Salviniho typu, masová imigrace do Itálie  se nezastaví, v tom případě by ovšem okamžitě ztratila bruselské sympatie, o něž usiluje. EU je jasně proimigrační a drží se ujednání z Marrakeše 2018 o imigraci.
          Meloni předložila vládě k rychlému schválení dekret s řadou opatření, návrh musí podepsat prezident, proces nesmí zastavit soudci a nemít námitky EU, pak to může schválit parlament. Kdo nemá nárok na asyl bude odsunut, ve Francii to platí řadu let s nulovým efektem. Dalším opatřením v návrhu je rozšíření sítě imigračních center, kde se podle evropské regule mohou až 18 měsíců imigranti zadržet. Mateřská země imigranta musí souhlasit s jeho návratem do vlasti, dosáhnout něčeho takové je absolutně nereálné, žádné dohody s mateřskými zeměmi dlouhodobě nic takového nemohou zajistit. Je to pouhé obelhávání Evropanů a maření peněz. Ekonomická pomoc zdrojovým zemím imigrace do takové míry, aby se migrace automaticky zastavila, je stejným nesmyslem, kterým EU propaganda operuje desetiletí, který nedává ani minimální výsledky. Jedinou reálnou možností je námořní blokáda imigračních cest.
           V neděli se na velkém shromáždění Legy v lombardské Pontidě potvrdila euroskeptická politická osa Marine le Penová, Salvini.  Le Penová se dnes těší velké popularitě u Francouzů  a její strana vede v předvolebních průzkumech.  Salvini na shromáždění prohlásil: "Vždy s Marine", a celé shromáždění se neslo v tomto duchu. Jak dlouho se mu podaří manévrovat mezi Meloni a Marine le Penovou, když tvrdí, že současná italská vládní koalice vydrží pět let. Salvini na shromáždění tvrdě kritizoval na EU téměř všechno: "Žijí na Marsu, tuto Evropu musíme změnit." Le Penová prohlásila, že společně se Salvinim bojují za národní identitu a svobodu. "Jsme proti EU, která znamená méně energie, méně průmyslu a méně dětí. Evropa, která mezi bankéři a pracujícími, volila bankéře, mezi řemeslníky a nadnárodními společnostmi, zvolila nadnárodní společnosti... Salvini, zablokoval italské přístavy a imigrace zmizela, celá Evropa to sledovala se zatajeným dechem. Očekáváme, že něco takového se vrátí." 

Žádné komentáře: