čtvrtek 10. srpna 2023

gulag informacni ct

Výjimečný informační gulag

Hlavní událostí včerejších českotelevizních zpráv je setkání Lipavského a Pavla, aby se poradili, jak dál povede Česko válku s ruskými válečnými zločiny. Českotelevizní informační gulak nám vsugeroval, je možné, že už je to děje pod prokurátorským dohledem, že politika je totéž co výplody těchto  reprezentantů  politického a optického kýče. Běžně se o dnešku hovoří jako o postmoderní době, která potřebuje efektnější nástroje ovládání než měly režimy předchozího století. V české provenienci jsou absurdně největší chudáci nejefektnějšími nástroji. Česká společnost je víc uzavřená než v dobách, kdy na hranicích stály ploty a dá se definovat jako společnost totální propagandy, je otázkou, zda-li je prvotní totalita nebo uzavřenost. Systém totální propagandy usurpoval všechny společenské sektory: školství, kulturu, publicitu, filmy, sport, atd. Konečně velmi přesně popisuje českou společenskou bídu Věra Kunderová v článcích, které po spisovatelově smrti nedokázal režim zablokovat. Kde je důvod této výjimečně silné informační nulity a propagandistické totality českého mediálního a politického prostoru, když v okolních zemích vládne informační variabilita, i jisté možnosti politické svobody? V žádné jiné evropské zemi neexistuje český stupeň prokurátorského a soudního dozoru nad názorem občana, který by měl být posvátný.

             V redakčním článku v populárním italském Piccole Note informují o ukrajinské válce. Západní jestřábi se pokoušeli jednat s Ruskem jako by šlo o Irák Saddama Husajna, tato disociace od reality stála ukrajinsky lid moře krve a Evropu ekonomickou krizi. Vypovídá to o jasnozřivosti těch, kteří připravili a podporují tuto válku proti Rusku. NATO se cynicky distancuje od nedostatečného výcviku Ukrajinců, přitom Newsweek informuje o prohlášeních mluvčího Pentagonu generála Pata Rydera: "Trénovali jsme Ukrajince od 2014..." James W. Garden v The American Conservative napsal, válka se blíží ke katastrofálnímu konci, bylo by záhodno očekávat, že ti, kdo pomohli konflikt rozpoutat a ti, kteří válku podporovali, zaplatí za to adekvátní cenu. Účet nemohou platit jen Ukrajinci, kterým hrozí, že východní regiony zůstanou Rusům a západní ovládnou Poláci. Tragédie, které se velmi snadno předejít, píše Garden, jednoduchá deklarace o tom, že Ukrajina a Gruzíe se nestanou členy NATO, by garantovala mírovou koexistenci mezi Ukrajinou a Ruskem. Poslední čtyři americké administrativy (Bush, Obama, Trump, Biden) řídily ideologie: myšlenka, že Ukrajina má právo zvolit si vlastní spojenectví a že máme povinnost dovolit, aby se s ní zacházelo jako s Písmem svatým. Ukrajině se vede velmi špatně, ale o to lépe se vede Zelenskému, Zelenský se oddal tragedií, ale jak obvykle končí v tragediích hlavní hrdina, píše Gardner.
             Velmi vlivný francouzský politik a bývalý místopředseda francouzské Národní fronty Bruno Maigret kvalifikuje válku na Ukrajině jako perfektní válku pro USA. Je totiž pro ně zdánlivě bez rizika, odehrává se daleko od jejich území, nestojí život ani jednoho amerického vojáka. Válku za ně vedou Ukrajinci, které USA materiálně zásobují a řídí. USA ani v nejmenším nezajímá osud ukrajinské svobody, jejich cílem je oslabit a dlouhodobě izolovat Rusko a definitivně je separovat od Evropy. Dalším pravděpodobným americkým záměrem je Putinův pád a rozpad Ruské federace. Bylo nutné vyprovokovat Rusko k útoku na Ukrajinu, jenom tak mohly USA a jejich spojenci vyhlásit klatbu nad Ruskem a z Putina udělat "mal absolu." Ať už válka v poli skončí jakkoliv, těchto cílů USA dosáhly. Válku USA vyhrály i když Ukrajina prohraje  v poli.  Dávno před vypuknutím války bylo možné perfektně zajistit ukrajinskou suverenitu  diplomatickou cestou, kterou otevřely Minské dohody. Dohody předpokládaly ústavní autonomii rusofonních oblastí a vyhlášení neutrality, podobné rakouské. Tuto perspektivu by Ukrajina bez amerického vměšování akceptovala. Stejně tak USA od prvních okamžiků války zablokovaly jednání o míru a neváhaly otevřít možnost ukrajinského členství v NATO a EU. USA dotlačily Putina do slepé uličky, domníval se, že z ní vede pouze válečná cesta. Na Zelenském visí těžká vina, spojil se s americkou politikou a vystavil své spoluobčany ruskému útoku. Místo aby hledal řešení, vtáhl svůj lid do války, z které profitují USA. Bilance války bude strašná, destrukce, ranění, mrtví...

Žádné komentáře: