neděle 11. prosince 2022

douglas murray figaro

O imigraci

V interview ve Figaru komentuje novinář a politický esejista Douglas Murray výsledky nedávného censu v Anglii, tj. pomalé, ale nezadržitelné obsazování ostrovů někým jiným. Murray před deseti lety publikoval vynikající knihu "Podivná sebevražda Evropy", kontinent se nachází v sebevražedné kulturní pavučině humanitarismu a multikulturalismu, která má centrum v bývalých evropských mocnostech, ale nezadržitelně pohlcuje i periferní státy. V  interview ve Figaru v podstatě říká, že k tomu, co napsal o masové imigraci před deseti lety, není co dodat. Přesto nemá úplně pravdu, málokterá pravda časem trochu nevybledne. Murray říká, že politici jsou slabí, i kdyby chtěli masovou imigraci zarazit, nemají na to sílu. V Čechách jsme do letošního jara masovou imigraci neznali, kabinetním rozhodnutím narostl počet obyvatel o bůhvíkolik statisíců, z nich má právo na azyl ve smyslu ženevských konvencí s bídou pár stovek. Pár podobných kabinetních rozhodnutí a počtem imigrantů  předeženeme Británii. Je evidentní, že  kabinetní antidemokratická politika je důvodem masové imigrace, nakonec to tímto způsobem oproti knize zjednodušil i Douglas Murray, v Británii to byl Tony Blair a pár lidí kolem něho, u nás Fiala a spol. Masovou imigraci může legitimně dovolit pouze lid v celonárodním referendu, jiná možnost nejenže je antidemokratická, ale je terorem vůči vlastnímu lidu.  Pokud by chtěl Murray zasvěceně mluvit o imigraci, musel by tento faktor zohlednit.

          Murrayovy stížnosti na muslimy už působí trochu kýčovitě, pokud by chtěl být adekvátní, musel by si stěžovat na někoho jiného a vést i dialog s redakčními kolegy. Murrayův redakční kolega z UnHerd Maurice Frank v článku "Východní Německo se zřeklo Západu" spílá v UnHerd východním Němcům, pracoval dva roky v Berliner Zeitung, tvrdí, že měl zadání z východních Němců dělat systémové oběti a dokazovat, že v nich systém vidí občany druhé kategorie.  Podle Franka, východoněmecké etnikum kromě jiných  vad trpí velkou morální  úchylkou antiimigrační nenávistí a xenofobií, jsou tedy rasističtí. Popis negativních vlastností našich severozápadních sousedů je neškodným úvodem k horší vadě, podle nedávno publikovaného statistického šetření, východní Němci jsou ve velké většině proti sankcím proti Rusku, jsou za zastavení zbrojních dodávek na Ukrajinu a jsou za jednání, která by vedla k míru a k obnovení energetických dodávek. Článek, který v UnHerd není výjimečným, čtenářům imputuje hierarchii systémové zločinnosti. Nejodpornější v systémové hierarchii je volání po míru na Ukrajině a následuje protiimigrační xenofob. V této rovině se nenajde odpověď ani na imigrační problém, ani na válku. Pokud se nebudou respektovat fundamentální demokratické principy, a politický systém to téměř vyloučil,  je jakýkoliv společenský jev lehce relativizovatelný, tzn. je bez váhy, jednou se chápe jako negativní a v jiném diskursu je pozitivní. Aby se rozbil plytký relativismus a nastolila demokracie a problémy bylo možné řešit, je přímé rozhodování lidu o klíčových společenských tématech absolutně nezbytné.   
          Murray ve Figaru  lamentuje, že procento křesťanů v Anglii kleslo pod padesát procent. Opět podivné lamento ve světle spousty článků v UnHerd, v kterých se z křesťanů dělají pologramotní, navíc o křesťanech v Británii se dá tvrdit, že žádnými křesťany ve smyslu Knihy vůbec nejsou. Pokud lamentovat, pak problém je jinde, křesťané už zde neexistují ani pro forma, ale ti druzí, ať muslimové, hinduisté, sikhové atd., ti jsou opravdovými věřícími a perverzní politický systém z toho má velké obavy, konzumu se nepodařilo tyto skupiny zkorumpovat. Laxní, religiózně i národně vyprázdněné Británii cizí komunity nevadí, pokud dají  pokoj a spořádaně pracují, ale jejich Bůh obtěžuje. Imigrace postupuje, loni přišlo do Británie rekordních půl milionů imigrantů, populace se rychle mění, pokud tento neudržitelný stav někdo pojmenuje, systémoví propagandisté ho označí za rasistu. Británie je v pasti, kterou si sama nastražila. Imigrace se prezentuje jako velký problém, ale systémově přípustnou  odpovědí je laxismus, v případě zbrojních dodávek na Ukrajinu je systém velmi úderný. Podle Murraye imigrace mění volební statistiky, mění societální model a sociální harmonii. Vládne strach z obvinění z blasfemie islámu, což je totéž, co  kapitulace. Anglický premiér prohlásil: "Británie je diverzifikovanou zemí, je to něco, co je třeba vítat..." Murray říká, že otevřená a diverzifikovaná země je pozitivní jev a je hrdý na to, že osoba indického původu se stala premiérem. Je jasné, že o pozitivnosti a negativnosti tohoto jevu a o tomto stupni imigrace může pouze intuice lidu v lidovém referendu prohlásit, je-li dobrý nebo ho jako špatný zamítnout. Další úvahy a pocity jsou celkem zbytečné.  
 
         

Žádné komentáře: