Příliš teplé ráno
Několik českých ministrů navštívilo před pár dny Katar, vedla je absurdní domněnka, že odtud půjde do Česka plyn, Katar má jiné priority než je zrovna Česko. Inflace, ceny rostou a dokonce perspektiva, že vůbec nebude čím topit a čeští ministři si udělají drahý zbytečný výlet, přitom je jasné, že hlavní prioritou české ekonomiky a sociálního smíru je levná energie, která se musí dojednat s Ruskem. Mír s Ruskem je politickou a ekonomickou prioritou, v širší perspektivě dokonce civilizační. Fiala nás připravuje na údajně nevyhnutelný totální stop stav dodávek energie z Ruska, doufejme, že než k tomu dojde, tato vláda padne a lid dojde k poznání, že spíš než demonstrovat za demokratické chvilky s Adamovou a Gazdíkem, dává smysl milion lidí na Letné za levné máslo, které je už dražší než v Hofu. Státní organizovaná lež nás udržuje v chimérách, že energie k nám dopluje z USA, z Afriky, z Blízkého východu, Německo nás nenechá padnout atd. Před pár dny Alžírsko zastavilo dodávky zemního plynu do Španělska, které odtud importuje 40% své potřeby plynu. Důvodem je španělská podpora Maroku ve sporu o Západní Saharu, v západním tisku se ne bezdůvodně spekuluje o ruské intervenci, Lavrov, aby si ověřil kvalitu spolupráce, nedávno navštívil Alžírsko. Pokud Lavrov dojednal alžírské obstrukce v dodávkách plynu do západní Evropy, ve světle neomalené sankční politiky Západu je to zcela legitimní krok.
Rusko rychle našlo pro svůj plyn a ropu odbytiště na východě, např. v posledních měsících čínský import ruské ropy narostl o 55%, západní odběratele nahradila Čína, Indie, Malajsie, Singapur, Turecko, podle Financial Times ruské příjmy za energie v posledních měsících dokonce narostly. Západní sankce jen potencují nové ruské možnosti a vedou k novým aliancím, které urychlí kolaps západní civilizace a navíc svět přivedou na okraj atomové války, toto bude velká zásluha trpaslíků Fialova typu.
Německý ministr financí Lindner v televizi prohlásil, že v důsledku cen energie čelí Německo velké hospodářské krizi, která potrvá tři pět let. "V této situaci nejsme volitelní a musíme otevřít všechny možnosti řešení." Lindner zpochybnil, že by Putin mohl Německo vydírat. Pokud se Německo odřízne od ruského plynu, jak mu ordinují stratégové NATO, dojde podle ministra ekonomiky Habecka ke katastrofě, která postihne i jeho satelity, ke kterým patříme. Podle Habecka katastrofa zasáhne víc sektorů, zastaví se provozy velkých průmyslových komplexů, scénář nevylučuje obstavení fabrik Volkswagena, Basf atd. Tento scénář evidentně není kompatibilní s narativou o jisté nezbytné oběti, která pomůže Ukrajině, situace vede k neodhadnutelným sociálním a ekonomickým dopadům, americký diktát vazalské Evropské unii zplodí katastrofu nevídaných rozměrů.
Žádné komentáře:
Okomentovat