80% Němců za masovou imigraci
Na to, kdy se konstituoval moderní národ je řada teorií, ovšem podle našeho vyhraňování vůči Němcům a opačně, to muselo být už velmi dávno. Minulé a předminulé století jsou příkladem vzájemné neslučitelnosti a to i v dobách, kdy český národ téměř neexistoval. Zdá se, že národní kvalita je jednou z nejpevnějších. Žijeme v epoše informační revoluce a rychlé komunikace, můžeme mít na pražské periferii klidně pocit, že máme byt na Kurfürstendamm, ale nepřiblíží nás to k pochopení principů, kterými se Němci řídí. Jistá velká, ale ne většinová, názorová variabilita je vysvětlitelná debilitou, kterou vyplodila evropskounijní školní soustava a ta je stejná v Německu i v Čechách a lehce rozšifrovatelná, ovšem větší část názorové variability je unikátně německá. Po parlamentních volbách jsou už týden média zaplavena nesčíslnými komentáři, Němci jsou důkladní, analyzují se už i komentáře ke komentářům. Komentář v dnešním Frankfurter Allgemeine (FAZ) mluví o velké nespravedlnosti, v novém parlamentu bude pouze 73 poslanců z 630 (11.6%) imigračního původu. Muslimové jsou podreprezentováváni a obzvlášť v ultrapravicové AfD je imigračního původu jen 6% poslanců. I ČT přiotrávený Čech to obtížně chápe.
Z podobných mediálních komentů k volbám se velmi obtížně rozšifrovává, co se vůbec demokratickým systémem v Německu myslí. Technicky se to velmi podobá systému "národní fronty" v socialistickém Československu, ale s rozdílem v podstatě, v ČSSR to většina normálně myslících považovala za diktaturu jedné strany, v Německu se 80% lidí domnívá, že žijí v demokratickém ráji. 20% voličů AfD v tom vidí diktaturu vládnoucího politického kartelu. V tomto smyslu avízovaly dobré francouzské RiposteLaique výsledky německých voleb: "80% Němců za masovou imigraci" a dál se těmito volbami už moc nezabývaly, protože systém "národní fronty" se udržel u moci.
Pár hodin po volbách vysvětlil příští kancléř Merz své chápání některých klíčových bodů volebního programu CDU, nikdy nezamýšlel uzavřít hranice a zastavit imigraci, jak mnozí četli ve volebním programu, požadoval jen trvalé kontroly a legalitu na hranicích, ve středu se na pojetí imigrace dobře shodl i s Macronem, o němž je známo, že Francii by nejraději daroval muslimům. Parlament se zvolil, začne úřadovat až 24.3. a Merz v antidemokratickém tahu hodlá ještě využít složení starého parlamentu k prosazení ústavní změny. Prohlásil, že se zelenými a sociálními demokraty prosadí v dosluhujícím parlamentu ústavní změnu, která dovolí vládě zadlužit víc státní pokladnu, finance nehledá na potencování ekonomiky, ale k potencování zbrojení a vojenské pomoci Ukrajině. S SPD se domlouvá na vytvoření 200miliardového zvláštního fondu na posílení německé obranné kapacity a na subvence Ukrajině. V příštím parlamentu bude mít CDU se sociálními demokraty prostou většinu, navrhovanou ústavní změnu by AfD a levicová strana Linke zablokovaly. Protože lid volbami rozhodl o změně parlamentní konfigurace, dalo by se to chápat jako skousnutelný menší politický podvod, kdyby nešlo o obrovský politický podvod. Kdyby totiž Merz před volbami neopakoval, že stát zadlužovat nebude a vystupoval proti podobným pokusům současné vlády. Co se dá od Merze a vládnutí koalice CDU a SPD očekávat? Pravicový publicita Daniel Matissek Merze nazývá nejmónstroznějším podvodným balením všech dob.
Žádné komentáře:
Okomentovat