sobota 23. března 2024

teror

Za půl milionů rublů a poněkud perplex

V českém bantustanu se informace o velkém teroru v Moskvě nejdřív uvedou důležitější a zajímavější zprávou o tom, že Putin pár dní před terorem hodil za hlavu západní varování, tato logika prezentování informace je symptomatická pro duchovní a mravní úroveň, která v bantustanu panuje. I když ne v tak vulgárním tónu, jak zvykem v českém bantustanu, se to zmiňuje i jinde na Západě. Kdo čte ruské noviny,  což ovšem není případ médií v českém bantustanu, si mohl všimnout, že od počátku března se z neznámých důvodů rušily ve velkých městech masovější kulturní akce, neuplynul den, aby ruská média nereportovala zadržení nějakého suspektního teroristy. Počátkem března vydaly západní centra vágní varování jakých vyplodily za poslední roky stovky. Mluvčí Bílého domu spěchal s prohlášením, že Ukrajinci v teroru nemají prsty, adekvátně na tyto mediální manipulace odpověděla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovová, ať přesně řeknou jaké informace mají a co o tom ví, pak by k žádnému teroru nemuselo dojít. Pokud ovšem západní bezpečnostní centrály teror přímo nezorganizovaly. V ruských novinách se od rána objevují informace, jak masově šířené ukrajinské falešné informace o zaminování jiných veřejných center v Moskvě brzdí vyšetřování atentátu a pomoc postiženým. Ruská bezpečnostní služba uvedla, že čtyři teroristé byli zadržení v Brjanské oblasti několik desítek kilometrů od  ukrajinsko-ruské hranice, podle vyšetřovatelů měli teroristé kontakty na ukrajinské straně, jejichž povaha se vyjasňuje. Jeden ze zadržených uvedl, že za účast v teroristické akci dostal půl milionu rublů, od koho se zatím neví.

            Komunistická l´Humanité se podivuje nad sofistikovanými zbraněmi, které teroristé použili a nad tím, jak rychle byli schopni vyvolat rozsáhlý požár. V RiposteLaique reportují o teroru novináři J. Sobieski a D. Moulins, podle jejich náhledu bez součinnosti západních bezpečnostních centrál by nikdo nemohl zorganizovat tak rozsáhlý teroristický úder, bez logistické podpory mocné bezpečnostní struktury by teroristické komando nemohlo tímto způsobem teror organizovat. Francouzští novináři spekulují, že za tím stojí záměr NATO dovést ukrajinský konflikt do stádia vrcholné eskalace. Předseda strany francouzských patriotů a politik největšího formátu Florian Philippot vyjádřil ruskému lidu solidaritu, dál píše pozor na manipulátory, kterým jde jen o to, aby situace degenerovala směrem k totální válce, ti nesou zodpovědnost i za atentát.
         V Il Sussidiario o teroru v Moskvě generál karabinierů Vincenzo Giallongo. Existuje mnoho aspektů k objasnění, podezřelá dodávka s ukrajinskou poznávací značkou a taky strach, že to nebude jediná epizoda podobného druhu. Podle generála se kromě islámistické hypotézy musí vyjasnit i podíl Ukrajiny a NATO. Generál říká, že má jisté pochyby o čistě islámistické stopě, některé ukrajinské skupiny mají eminentní zájem přenést válku do srdce Ruska. Je možné, že se na teroru podílí Ukrajinci žijící v Rusku, kteří jsou napojení na ukrajinské tajné služby a popř. i na západní služby. V USA mluvčí národní bezpečnostní rady John Kirby velmi spěchal s oznámením, že Kyjev nemá v atentátu prsty a podobně nezvykle rychle to učinil i Zelenský. Před víc než týdnem americká ambasáda v Moskvě varovala Američany před cestami do Ruska kvůli nebezpečí atentátů, jak to mohly USA vědět? Pravděpodobně přes kontakty s ukrajinskými tajnými službami. Kyjev, který čelí velkým problémům na bojišti, se rozhodl volit jinou strategii, jak Putina destabilizovat. Pokud je tato hypotéza pravdivá, je jasné, že USA nemohly prozradit své ukrajinské informační zdroje, ale Kreml vágním způsobem informovaly o teroristickém nebezpečí. Generál říká, že Američané mohli při varování počátkem března označit islámisty jako potenciální teroristy a tak dostat Ukrajice okamžitě z problémů, místo toho to udělali až po teroristickém útoku, generál říká, že je z toho trochu perplex. Americký mainstreamový novinář Simon Ateba twittoval, že se domnívá, že prohlášení ISIS o implikaci v moskevském atentátu, je lež. Proč by ISIS právě teď zaútočil na Rusko.     
       

Žádné komentáře: